18-05-2015
  Поделиться


18-05-2015 16:38
ПРОБЛЕМИ БЕЗГРОМАДЯНСТВА В ПРИКОРДОННОМУ РАЙОНІ ОДЕЩИНИ

В квітні 2015 року місцем виїздних прийомів з питань безгромадянства став прикордонний Кодимський район Одеської області. За сприяння сільських рад, представники Одеської обласної організації “Комітету виборців України” та Котовського міжрайонного управління юстиції організували правові прийоми у десяти населених пунктах району. За правовою допомогою звернулося понад 40 осіб без громадянства, переважно з незадокументованим або частково задокументованим статусом. За попередньою інформацією, на Кодимщині більше 100 осіб мають проблеми з оформленням свого статусу, але за правовою допомогою поки звертаються неохоче — не вірять в реальну можливість стати повноправними людьми.

Кодимський район – найпівнічніший регіон Одеської області, який територіально на заході межує з невизнаною Придністровською Молдавською республікою, та має населення майже 30 тисяч осіб. Декілька населених пунктів району знаходяться майже на кордоні з цією невизнаною державою - Тимково та Загнітків. Саме тут, в першу чергу, і відбулися виїздні прийоми. В Тимково, де знаходиться пропускний пункт між Україною та ПМР, звернулося лише двоє осіб – громадян вже неіснуючого СРСР, які в свій час через халатність не змінили паспорти на українські. Звичайно, що ці особи – двоє вже літніх чоловіків – не мають жодних соціальних гарантій, в тому числі і пенсії. За що ж вони живуть? За словами місцевих жителів, такі люди виживають за рахунок сезонних заробітків та присадибної ділянки біля будинку, який, крім того, також офіційно їм не належить… З 40 людей, що було прийнято у Кодимському районі, схожу проблему мають ще близько 5 осіб. Наприклад, звернулася за допомогою 90-літня Антоніна Ч., яка хоче легалізуватися та отримувати пенсію, а також офіційно оформити нерухомість, щоб законно залишити її в спадок. В більшості населених пунктів, які відвідали представники КВУ та юристи Котовського управління юстиції, проживають переважно особи без громадянства з незадокументованим статусом, які роками не можуть перебороти бюрократичну систему та легалізуватися в Україні. Наприклад, в селищі Слобідка звернулося за допомогою аж 8 осіб, які не можуть легалізуватися в Україні.

Цікавим є випадок з 30-річною Юлією, яка ще в 1990-х роках переїхала в Україну із ПМР. На Одещині їй виповнилося 16 років, але громадянство України вона отримати не змогла. Аби мати хоч якийсь статус, Юлія оформила громадянство невизнаної ПМР. В Україні вона народила своїх двох дітей, проте офіційно оформити їх народження не вдалося. В Україні їй також відмовили в наданні посвідки на постійне місце проживання, тому що ПМР – невизнана Україною держава. В міграційній службі Кодимщини дівчині відповіли, що вона – ніхто, і офіційно ні вона, ні країна, що видала їй паспорт – не існують… Тоді Юлія була змушена в 2014 році поїхати до Молдови, щоб спробувати там отримати громадянство і якимось чином узаконити свій статус. Отримати громадянство Молдови виявилося просто, і за деякий час дівчина повернулася до України з молдавським паспортом та свідоцтвами на дітей. Проте Юлія прагне до українського громадянства, яке можна отримати лише у разі відмови від громадянства Молдови... Що характерно, така ситуація достатньо поширена. Наприклад, такий надскладний шлях легалізації обрали ще дві жінки, що проживають на Кодимщині, і все – заради своїх дітей. І такий шлях вони обирають через незнання українського законодавства та небажання українських чиновників порадити як краще діяти в ситуації, що склалася. На жаль, особи без громадянства, чий незадокументований статус спричинений розпадом СРСР, а також громадяни невизнаної ПМР з недійсними на території України відповідними паспортами залишаються для українських чиновників “невидимими” та непотрібними.

Віктор Зуєв
координатор ініціативи зі скорочення безгромадянства
в північних районах Одещини

Проект зі скорочення безгромадянства осіб молдавської національності, спричиненого розпадом СРСР, здійснюється Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” за фінансування Європейського союзу.


  
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка