21-08-2017
  Поделиться


21-08-2017 21:32
"Я маю право!": ініціативи міністерства юстиції України у дії
 18 серпня 2017 року у читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки зібралися представники ветеранських організацій міста, Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, Бюро правової допомоги та депутати Татарбунарської міської ради. Збори були присвячені  ініціативам Міністерства юстиції України з питань правововї освіти та надання безоплатної правової допомоги. У зустрічі прийняла участь та виступила перед присутніми  Надія Швець - начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової  роботи  та правової освіти  ГтУЮ в Одеській області.

Розпочинаючи зустріч, керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко надав слово пані Надії Швець. Звертаючись  до присутніх, вона  розповіла про те, що  Міністерством юстиції та його територіальними органами  впродовж останніх років створено одну з найрозвинутіших у світі систем надання безоплатної правової допомоги громадянам, які не можуть собі дозволити приватного адвоката. Цього року ініційовано наступний її етап – підвищення рівня знань українців про свої права та запуск всеукраїнського проекту «Я маю право!». Пані Надія відмітила, що Міністерством  юстиції розпочато надзвичайно складну справу – відновлення справедливості для кожного українця. Після  2014 року громадяни України мають можливість отримати безоплатного адвоката і це підвищило рівень їх захищеності. Практично у кожному районному центрі є адвокати, які можуть надавати вторинну безоплатну правову допомогу, створені й діють регіональні центри надання безоплатної вторинної правової допомоги. До центрів та бюро правової допомоги вже звернулася велика кількість громадян, серед яких є пенсіонери, учасники АТО, особи з інвалідністю, діти-сироти та інші категорії громадян, які не мають коштів для того, щоб найняти адвоката і раніше вони не мали шансу захистити свої права.

 Також, цього року започатковано роботу оперативних груп по припиненню рейдерських захоплень чужого майна. До цих груп входять керівники обласної державної адміністрації, представники Головного управління юстиції в Одеській області, прокуратури області та ГУ НП України в Одеській області. Представниця управління юстиції надала інформацію про порядок звернення до цієї групи, вказала контактні телефони для повідомлення про такі випадки - а це телефон 101, та порядку дій у разі виявлення фактів рейдерського захоплення чужого майна. Пані Надія довела до присутніх інформацію про те, що цього року міністерством ініційовано та запущено загальнонаціональний проект «Я маю право». Основним завданням цього проекту є проведення просвітницької роботи  серед населення, перехід на новий рівень та початок озброєння кожного українця знаннями про їх права у спілкування з чиновником, прокурором, поліцейським  та суддею.

 У процесі зустрічі, були обговорені питання стану надання послуг органами юстиції на місцях, у тому числі і з питань легалізації та реєстрації громадських формувань, тих негативних явищ, які виникають під час проведення реформ, у тому числі і реформи Пенсійного фонду. Громадянам не стало краще з того, що районне управління припинило своє існування і деяким з них буде потрібно виїжджати до Сарати. Депутат міської ради Михайло Гусаренко поставив запитання щодо порядку отримання послуг Пенсійним фондом мешканцями району. Він зауважив, що приїхати до Татарбунар, а потім в Сарату, це одне. А друге, як доїхати до свого населеного пункту, якщо остання маршрутка відправляється о 12-14 годині. Тож яка тут децентралізація, яка реформа, в цьому більше централізації. Також було поставлено питання щодо діяльності ліквідатора ДП «Татарбунарський виноробний завод». Одне державне підприємство, яке існувало на території міста було доведено до банкрутства, і за рішенням Господарського суду його зараз ліквідовують. Керівник Офісу Леонід Семененко поставив запитання щодо  позиції, яку займає ліквідатор по відношенню до державного майна та держави в цілому, чому не вирішується питання проведення відкритих торгів, і хто контролює діяльність ліквідатора по цій справі. Голова Татарбунарської районної організації ветеранів війни та праці Марія Негой цікавилася питаннями пенсійної реформи та питаннями виплати грошових коштів дітям війни та ветеранам війни та праці. На завершення зустрічі, керівник офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко подякував представникам управління юстиції за  цікавий та корисний захід та запропонував їм виїжджати до населених пунктів області на постійній основі. Усі учасники зустрічі залишилися задоволені проведеним заходом, до якого долучилися і керівники апарату, відділу культури райдержадміністрації та районної бібліотечної системи.

 

Леонід Семененко,

керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку

Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»


21.08.2017    Л.С.
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
11 декабря
14:38

Виставка плакатів «Довіряй, але перевіряй» в Одесі

08 декабря
22:51

Місцеві журналісти потребують системного навчання з протидії «мові ворожнечі»

06 декабря
17:27

Вперше в Татарбунарах презентували та обговорили результати досліджень щодо безпеки в громаді

04 декабря
10:43

Для секретарів сільських рад Татарбунарського району проведено чергове щомісячне навчання

28 ноября
18:10

В Татарбунарах обговорять безпекові загрози в громаді


18:08

В Татарбунарах досягнуто попередніх домовленостей щодо роботи «ромських радників»

22 ноября
13:55

В Татарбунарському районі продовжуються спільні виїзди з надання безоплатних правових консультацій

05 ноября
23:16

Результати роботи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку в жовтні 2017 року

02 ноября
12:08

Відбулась низка заходів з активізації ромів до участі у виборах Березівської ОТГ в Одеській області

01 ноября
14:42

У Татарбунурах відзначили міжнародний день ООН

30 октября
15:11

Експерти Одеського КВУ провели семінари в шести ОТГ

25 октября
16:19

В Одесі розкажуть, як депутати міської ради здійснюють прийом та інформують виборців

24 октября
13:07 ОПОРА та КВУ розкажуть про результати спостереження за перебігом процесу виборів у територіальних громадах
22 октября
21:14

Правники провели виїзний прийом у селі Білолісся та Татарбунарській районній бібліотеці

21 октября
12:50

В Татарбунарському районі розпочалася друга програма правового факультативу для молоді з питань безпеки

20 октября
14:23

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку продовжує активно здійснювати виїзні прийоми та просвітницькі заходи


13:10

Навчально-практична програма для регіональних журналістів з протидії «мові ворожнечі»


13:02

У Татарбунарах зібрано пропозиції до бюджету міста на наступний рік

18 октября
13:06

Навчально-практична програма для регіональних журналістів з протидії «мові ворожнечі»

06 октября
22:51

Громада та місцевий бюджет. Як забезпечити прозорість місцевих публічних фінансів


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка