21-08-2017
  Поделиться


21-08-2017 21:32
"Я маю право!": ініціативи міністерства юстиції України у дії
 18 серпня 2017 року у читальній залі Татарбунарської районної бібліотеки зібралися представники ветеранських організацій міста, Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку, Бюро правової допомоги та депутати Татарбунарської міської ради. Збори були присвячені  ініціативам Міністерства юстиції України з питань правововї освіти та надання безоплатної правової допомоги. У зустрічі прийняла участь та виступила перед присутніми  Надія Швець - начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової  роботи  та правової освіти  ГтУЮ в Одеській області.

Розпочинаючи зустріч, керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко надав слово пані Надії Швець. Звертаючись  до присутніх, вона  розповіла про те, що  Міністерством юстиції та його територіальними органами  впродовж останніх років створено одну з найрозвинутіших у світі систем надання безоплатної правової допомоги громадянам, які не можуть собі дозволити приватного адвоката. Цього року ініційовано наступний її етап – підвищення рівня знань українців про свої права та запуск всеукраїнського проекту «Я маю право!». Пані Надія відмітила, що Міністерством  юстиції розпочато надзвичайно складну справу – відновлення справедливості для кожного українця. Після  2014 року громадяни України мають можливість отримати безоплатного адвоката і це підвищило рівень їх захищеності. Практично у кожному районному центрі є адвокати, які можуть надавати вторинну безоплатну правову допомогу, створені й діють регіональні центри надання безоплатної вторинної правової допомоги. До центрів та бюро правової допомоги вже звернулася велика кількість громадян, серед яких є пенсіонери, учасники АТО, особи з інвалідністю, діти-сироти та інші категорії громадян, які не мають коштів для того, щоб найняти адвоката і раніше вони не мали шансу захистити свої права.

 Також, цього року започатковано роботу оперативних груп по припиненню рейдерських захоплень чужого майна. До цих груп входять керівники обласної державної адміністрації, представники Головного управління юстиції в Одеській області, прокуратури області та ГУ НП України в Одеській області. Представниця управління юстиції надала інформацію про порядок звернення до цієї групи, вказала контактні телефони для повідомлення про такі випадки - а це телефон 101, та порядку дій у разі виявлення фактів рейдерського захоплення чужого майна. Пані Надія довела до присутніх інформацію про те, що цього року міністерством ініційовано та запущено загальнонаціональний проект «Я маю право». Основним завданням цього проекту є проведення просвітницької роботи  серед населення, перехід на новий рівень та початок озброєння кожного українця знаннями про їх права у спілкування з чиновником, прокурором, поліцейським  та суддею.

 У процесі зустрічі, були обговорені питання стану надання послуг органами юстиції на місцях, у тому числі і з питань легалізації та реєстрації громадських формувань, тих негативних явищ, які виникають під час проведення реформ, у тому числі і реформи Пенсійного фонду. Громадянам не стало краще з того, що районне управління припинило своє існування і деяким з них буде потрібно виїжджати до Сарати. Депутат міської ради Михайло Гусаренко поставив запитання щодо порядку отримання послуг Пенсійним фондом мешканцями району. Він зауважив, що приїхати до Татарбунар, а потім в Сарату, це одне. А друге, як доїхати до свого населеного пункту, якщо остання маршрутка відправляється о 12-14 годині. Тож яка тут децентралізація, яка реформа, в цьому більше централізації. Також було поставлено питання щодо діяльності ліквідатора ДП «Татарбунарський виноробний завод». Одне державне підприємство, яке існувало на території міста було доведено до банкрутства, і за рішенням Господарського суду його зараз ліквідовують. Керівник Офісу Леонід Семененко поставив запитання щодо  позиції, яку займає ліквідатор по відношенню до державного майна та держави в цілому, чому не вирішується питання проведення відкритих торгів, і хто контролює діяльність ліквідатора по цій справі. Голова Татарбунарської районної організації ветеранів війни та праці Марія Негой цікавилася питаннями пенсійної реформи та питаннями виплати грошових коштів дітям війни та ветеранам війни та праці. На завершення зустрічі, керівник офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко подякував представникам управління юстиції за  цікавий та корисний захід та запропонував їм виїжджати до населених пунктів області на постійній основі. Усі учасники зустрічі залишилися задоволені проведеним заходом, до якого долучилися і керівники апарату, відділу культури райдержадміністрації та районної бібліотечної системи.

 

Леонід Семененко,

керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку

Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»


21.08.2017    Л.С.
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
22 июня
21:05

Відбулось чергове навчання в Татарбунарській школі секретарів місцевих рад

21 июня
21:14

В Одесі презентують результати моніторингу декларування майна та врегулювання конфлікту інтересів депутатами міської ради


12:08

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку збільшує кількість вуличних акцій


12:05

«Мами для мам»: збір одягу та речей для дітей в Татарбунарах

19 июня
00:56

Завтра в Одесі відкривається фестиваль документального кіно DOCU/ХІТ

15 июня
13:56

В Роздільній пройшов тренінг «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів»

12 июня
00:29

Одеська обласна організація «Комітету виборців України» запрошує долучитись до ініціативи з «Атестації» депутатів місцевих рад

27 апреля
17:36

У березні з жителями Татарбунарщини обговорювали шляхи вирішення земельних питань

26 апреля
21:45

Рейтинг прозорості місцевих бюджетів: програма USAID DOBRE розпочала проект «Доброчесні громади»

25 апреля
18:15

Координаційний офіс безпеки в Татарбунарському районі запропонував місцевій поліції розробку спільної програми

24 апреля
16:21

В Одесі презентували результати вимірювання Індексу публічності Одеської міської ради у 2017 році

18 апреля
19:56

В Одесі презентують результати вимірювання Індексу публічності Одеської міської ради

13 апреля
22:34

У Татарбунарах узгоджені спільні дії громадськості та поліції


15:37

В Рені презентували результати «Атестації» депутатів міської ради за другий рік повноважень

08 апреля
00:16

11 квітня в Роздільній презентують оцінку роботи місцевих депутатів протягом другого року повноважень

07 апреля
23:30

12 квітня в Рені презентують оцінку роботи місцевих депутатів протягом другого року повноважень

02 апреля
23:39

В 8 обласних центрах підвели підсумки «Атестації» депутатів місцевих рад

29 марта
14:17

В Одесі відбувся воркшоп щодо моніторингу роботи народних депутатів України

26 марта
23:35

У Татарбунарах домовилися про співпрацю щодо надання правової допомоги безробітним

22 марта
15:10

В Одесі презентували результати «Атестації» депутатів міської ради за другий рік повноважень


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка