19-03-2018
  Поделиться


19-03-2018 14:35
У Татарбунарському аграрному училищі з молоддю обговорили проблему суїцидів
 
19 березня, 14:32
Представники Координаційного Офісу безпеки в Татарбунарах та фахівці Татарбунарського Бюро правової допомоги, спільно зі спеціалістами Татарбунарського відділу пробації та районного Центру соціальних служб сім’ї,  дітей та молоді 13 березня провели зустріч зі студентами аграрного училища з питань запобігання суїциду у молодіжному середовищі.
У заході взяли участь 28 учнів закладу.
Розпочинаючи зустріч, керівник Координаційного Офісу безпеки Леонід Семененко зазначив, що слово “самогубство” так міцно увійшло у наше щоденне життя, що ми його сприймаємо як загально відоме, як слово, що не потребує уточнень. В різні історичні епохи, а подекуди у різних прошарках одного суспільства, самогубству надавалися протилежні моральні оцінки. Моральні погляди відносно самогубства висловлювали Сократ, Платон, Арістотель, котрі засуджували це явище. У древніх Афінах, наприклад, руку самогубця взагалі відрубували і ховали окремо. Також древні іудеї були проти самогубства, про що свідчить Біблія. “Життя прекрасне, все, що б у ньому не трапилось - за цим стоїть Бог”. 
Представник Татарбунарського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Катерина Кирган-Мангул розповіла, що першим в історії церкви самогубство засудив Августин Блаженний. Він вважав це порушенням основної заповіді “Не вбий”. У середні віки під тиском церкви в Австрії, Пруссії, Франції і деяких інших країнах самогубство вже трактувалося як злочин, а в Англії кримінальні санкції за спробу самогубства збереглися до останнього часу і були відмінені лише в 1961 році. Продовжуючи свій виступ, пані Катерина  акцентувала увагу присутніх на тому, що вперше змістовний соціологічний аналіз самогубства зробив французький соціолог Еміль Дюркгейм, який у 1897 році написав свою відому працю “Суїцид”. Він розглядав самогубство, насамперед, як нездатність індивіду адаптуватися до умов, що швидко змінюються. 
Керівник Татарбунарського Бюро правової допомоги Катерина Стратюк зосередила увагу молоді на тому, що у сучасній науковій думці сформовано кілька точок зору щодо зростання чисельності самогубств у суспільстві. Згідно з однією з них вважається, що самогубство як соціальне явище рідко фіксується в молодих суспільствах, що перебувають на стадії розвитку та інтеграції. І, навпаки, чисельність самогубств зростає за умов розпаду і “стагнації” суспільства. Як приклади, наводяться Греція та Рим, де суїцид спалахнув саме тоді, коли похитнулася стара політична система. 
Розвиваючи тему круглого столу, керівник відділу пробації Алла Мукієнко констатувала, що рівень самогубств найчастіше корелює з рівнем промислового розвитку країн та процесами урбанізації суспільства. Адже розвиток науково-технічного прогресу, накопичення інформаційних ресурсів, поява соціальних інновацій далеко не завжди йдуть паралельно із зростанням задоволеності життям, гармонією з довкіллям. Це призводить подекуди до крайніх проявів дезадаптації, втрати соціальних зв’язків і в кінцевому випадку до самогубств, що збільшуються у періоди активного промислового розвитку. З іншого боку, кризові процеси в економіці, необхідність трансформації ціннісних систем суспільства, злам традиційного укладу життя - це лише незначна частина подій, здатних спонукати людину до суїциду. Вона закликала учнів до відповідального ставлення до себе та своїх друзів, не бути безвідповідальними у разі отримання інформації про можливість скоєння самогубства знайомими. 
Катерина Кирган-Мангул неодноразово закликала учнів не бути байдужими при встановленні фактів можливого скоєння суїциду. Вона запропонувала бути активними у частині взаємодії з педагогами та психологами навчального закладу, прийняття відповідних заходів реагування та недопущення скоєння самогубства. Учні активно приймали участь у обговоренні і були категоричні у  тому, що прояви суїциду  не повинні мати місце у їхньому навчальному закладі. 
Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


19.03.2018   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка