26-04-2018
  Поделиться


26-04-2018 21:45
Рейтинг прозорості місцевих бюджетів: програма USAID DOBRE розпочала проект «Доброчесні громади»
Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) розпочинає реалізацію проекту «Доброчесні громади» в 50 громадах з семи цільових областей програми: Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Тернопільської, Харківської і Херсонської. Виконавець проекту – Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!», експерти якого в 2017 році успішно допомогли запровадити 53 антикорупційних інструменти в 23 громадах-партнерах програми для підвищення рівня доброчесності та належного врядування на місцях.
Проект «Доброчесні громади» використовує бюджети ОТГ як відправну точку для залучення мешканців громад до моніторингу використання бюджетних коштів, запобігання недоброчесним практикам, і створення незалежних моніторингових груп. Під час проекту представники адміністрацій ОТГ, молодь, і громадські активісти вперше в Україні проведуть оцінювання прозорості місцевих бюджетів та фінансового управління за методикою, розробленою експертною групою у складі представників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», Національної академії державного управління при Президентові України, Асоціації міст України та залучених експертів на замовлення Фонду «Східна Європа». Методика розглядає прозорість інформації, прозорість рішень та інновативні практики фінансового управління. За результатами оцінювання буде складено рейтинг найбільш і найменш прозорих громад. Тренери та ментори проекту допоможуть кожній громаді створити «бюджет для громадян». Це – новий для України формат пояснення «простою мовою» складних бюджетних питань для мешканців: відео, інфографіка, комікси, інтерактивні презентації, ліфлети з візуалізованими даними та поясненнями логіки і стратегії розпоряджання коштами громади. «Бюджет для громадян» буде складений моніторинговими групами і поширюватиметься усіма можливими каналами у рамках  інформаційно-просвітницької кампанії про бюджети ОТГ.  На додачу, 25 громад, які приєдналися до програми у другій черзі, отримають можливість розробити і запровадити інструменти запобігання корупції.
«Представники громад-учасниць програми DOBRE разом із нами брали участь у розробленні цього проекту. Саме вони підштовхнули до рішення сконцентруватися на бюджетній прозорості як першій сходинці до відповідального ставлення і мешканців, і адміністрацій ОТГ до своїх активів, доходів, і видатків. Зрозуміло, що гроші цікавлять всіх. Але приємно бачити, що громади в умовах збільшення бюджетів і корупційних ризиків мають мотивацію працювати над тим, щоб фінансове управління було прозорим, вчитися і робити щось нове, і сміливо долучають до цієї справи усі зацікавлені сторони», - сказала Юлія Ткачук, керівник антикорупційного напрямку програми USAID DOBRE.
Партнерство  проведе 25 тренінгів для майже 500 представників ОТГ з впровадження антикорупційних інструментів. Представників громад навчать розглядати бюджетні процеси ОТГ і забезпечувати їх прозорість, аналізувати бюджети та виявляти в них корупційні ризики, проводити антикорупційну експертизу проектів рішень і діючих нормативно-правових актів місцевих органів влади, та пояснено процедури проведення державних закупівель в ОТГ з використанням ProZorro.  А ще розʼяснено переваги для громад від використання порталу E-Data, презентовано сервіси «Розумне місто»обговорено налагодження роботи дієвих наглядових рад комунальних підприємств, розʼяснено механізми запобігання та розвʼязання  конфліктів інтересу, проведення конкурсного відбору посадових осіб та розробка антикорупційних програм для громад.
«Реалізація цієї програми — дуже амбіційне та надихаюче завдання для нас. Адже сьогодні ОТГ є унікальними точками росту нової України й вкрай важливо захистити їх від корупції, не дати їй вкорінитись в громадах та знищити їх зсередини. Саме підвищення рівня прозорості управління фінансами та впровадження антикорупційних інструментів — базові передумови для цього», — підкреслив Анатолій Бойко, координатор громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».
Наприкінці проекту, у листопаді 2018, буде проведено форум з обміну успішним досвідом та добрими практиками між учасниками проекту. де будуть представлені досягнення і висновки проекту, відзначено найпрозоріші громади, проведено обговорення основних проблем і шляхів їх подолання, а також визначено подальшу стратегію посилення доброчесного управління в громадах.
Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.


26.04.2018   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка