20-08-2018
  Поделиться


20-08-2018 15:19
Ромських лідерів Півдня України запрошують на навчання з питань громадської та політичної активності
Ромських активістів та активісток з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей запрошують на трьох-денний тренінг з питань лідерства, громадської та політичної активності – «Ромська школа громадської та політичної активності».
Окрім навчального компоненту, тренінг включатиме дискусії та зустрічі з експертами, мережування, супутні просвітницькі та  мотиваційні заходи.Навчання відбудеться протягом 10 – 12 вересня 2018 року в м. Одесі, учасники навчання будуть відібрані на конкурсній основі. 
Роми в Україні залишаються найбільш дискримінованою національною меншиною за етнічною та соціальною ознаками, і найбільше проблем знаходиться в сфері їх участі в громадському та політичному житті. Представники ромської громади практично не представлені на всіх рівнях державного управління, для них є недоступними виборні та призначувані посади в державних органах та органах місцевого самоврядування. Виборча поінформованість та активність ромів на низькому рівні, вони практично не долучені до процесів децентралізації та об’єднання громад, незважаючи на значне представництво в окремих населених пунктах. Така ситуація спричинена в тому числі і відсутністю ефективних підготовлених ромських лідерів та слабкістю ромських неурядових організацій. В той же час, в сучасних умовах посилення «мови ворожнечі» до ромів та ромських погромів, на фоні частої бездіяльності владних органів, питання громадської та політичної самоорганізації та участі ромів набувають в Україні максимальної актуальності та значення.
Метою навчальної програми «Ромської школи громадської та політичної активності» являється навчання ромських активістів та активісток базовим принципам розвитку лідерства, ефективним формам громадської та політичної участі, а також мережування та формування регіональної спільноти політично активних ромських лідерів. Програма тренінгу базується на практичному досвіді моніторингу проблем політичної участі ромської спільноти, а також враховує запит ромських активістів та активісток на навчання. 
Навчальний компонент тренінгу включає блок розвитку лідерства та громадської діяльності в Україні (враховуючи специфіку діяльності ромських активістів); концепцію прав людини, протидію дискримінації та захист прав вразливих категорій; систему органів влади в Україні, політичні права, реформу децентралізації та особливості об’єднаних територіальних громад, участь громадян у бюджетному процесі, безпеку в громадах; вибори і виборчі процедури, статус виборця та обраної особи, основні порушення на виборах, огляд майбутніх виборчих кампаній; планування та проведення адвокаційних кампаній, зовнішню комунікацію та роботу зі ЗМІ. 
Для максимального занурення в практичний компонент громадської та політичної участі ромів, передбачено низку практикумів. Зокрема, це огляд прогресивного міжнародного досвіду політичної участі ромів; протидія «мові ворожнечі» щодо ромської спільноти та особливості захисту прав ромів (на прикладі судових процесів щодо подій в Лощиновці); проблеми впровадження Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року; діяльність громадських радників в Україні; досвід та перспективи впровадження «ромських радників» в громадах.
Кожен навчальний день тренінгу буде завершено невеликими панельними дискусіями за участю запрошених ромських лідерів та експертів в сфері виборів, політичної роботи, діяльності органів влади та медіа. Зокрема, заплановано такі дискусії – «Ромське лідерство в Україні: проблеми та перспективи», «Політична участь ромів як противага дискримінації ромської спільноти». Серед додаткових заходів навчання, передбачено вечірній кіно-показ документальних фільмів з циклу “Ромська мрія”; фокус-групу щодо перспектив політичної участі ромської громади; обговорення подальшого мережування (зокрема, створення Ромського політичного клубу та обрання його координаторів).
Участь в навчанні безкоштовна. Всі учасники забезпечуються проживанням та харчуванням під час тренінгу, роздатковими матеріалами, за необхідності відшкодовуються транспортні витрати. Група учасників та учасниць тренінгу буде сформована на конкурсній основі (очікується відібрати для навчання 15 осіб). 
Для участі в навчальній програмі «Ромська школа громадської та політичної участі», необхідно до 01 вересня 2018 року заповнити анкету учасника, яка доступна за посиланням.
Про результати відбору, учасники будуть повідомлені не пізніше 03 вересня 2018 року. 
За додатковою інформацією звертайтеся: Ігор Бринош, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» +38 (048) 716-40-18, 716-46-83, brynosh@gmail.com.  
«Ромська школа громадської та політичної активності» проводиться спільно Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та ГО «Ромський правозахисний центр», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Ромський центр політичної участі») та Minority Rights Group Europe (в рамках ініціативи «Партнерство для всіх: розробка стратегій соціально-економічного співробітництва між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні»).
        


20.08.2018   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка