27-12-2018
  Поделиться


27-12-2018 22:11
Мешканці сказали, куди спрямувати їхні податки: понад 3400 громадян подали пропозиції до бюджетів громад-партнерок програми DOBRE
 “Чи ви знаєте, звідки наповнюється, куди витрачається бюджет вашої громади та як на нього впливати?” - в 73 населених пунктах 47 об’єднаних територіальних громад семи областей України експерти Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з іншими організаціями-партнерами DOBRE, представниками місцевих рад та активістами провели інформаційну кампанію «Впливай на бюджет своєї громади!».

В рамках кампанії в громадах проходили вуличні акції, під час яких місцевим мешканцям доступно і на прикладах пояснювали, що таке бюджет, з чого він складається, як наповнюється і як витрачається, а головне – як саме та в який спосіб кожна людина може долучитися до формування бюджету. Громадяни не лише почули про те, як витрачаються їхні кошти, а й отримали документ – бюджет для громадян. Це – новий для України формат документу, який пояснює складні бюджетні питання за допомогою інфографіки, схем та порівнянь. Мешканці громад отримали змогу зрозуміти, як витрачалися кошти місцевих бюджетів у 2018 р. і подати свої пропозиції до бюджетів 2019 р. або безпосередньо під час акції, або на сайтах громад чи у ЦНАПах.
«Зазвичай вважають, що у фінансах розуміються тільки “спеціально навчені люди”, а іншим нема чого туди лізти. Ми ж пояснили  людям тонкощі бюджетного процесу зрозумілою мовою і побачили, що багато хто не лише зрозумів, а й виявив бажання впливати на те, куди спрямовувати кошти громад», - пояснює Анатолій Бойко, координатор Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».
«Це було мегадрайвово. Шість посадовців на чолі із мером, експерт Партнерства, 300 мешканців із 9 населених пунктів, 54 пропозиції до бюджету. А ще емоції, суперечки, танці, розмальовані переходи, розігнані авто, нарада з лікарями і пошук коштів до кінця 2018-го», - розповідає про перебіг кампанії в Скалатській ОТГ експерт Партнерства Микола Орлов.
В підсумку в 47 громадах було отримано понад 3400 пропозицій, які стосуються майже всіх сфер життя громад —  забезпечення вуличного освітлення, ремонту доріг, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, ремонту об’єктів інфраструктури, благоустрою тощо. Всі отримані під час акцій пропозиції передані до місцевих рад, де вони обробляються та будуть максимально враховані у бюджетах громад на 2019 рік.
“Проведення таких інформаційних заходів зменшує відстань між пересічними мешканцями та посадовими особами. Так, ми спілкуємось з людьми під час зборів, свят, але це, зазвичай, - монолог нас, як представників влади. Тут же вже почали говорити й люди. Говорити не тільки на лавочках біля дворів, а прямо у вічі, що вони вважають потрібним зробити у громаді. А потім й питати: “Ну що – врахували мою пропозицію чи ні?”. Це й є головним здобутком таких акцій – що люди починають говорити!” – переконана Наталія Озерянська, перший заступник селищного голови Олександрівської ОТГ.
Реформа децентралізації робить прийняття рішень, включно з фінансовими, ближчим до людей. Громади програми DOBRE показали, що вести діалог з громадянами про кошти – не лише нескладно, а й вигідно для місцевої влади. Люди дізналися, які гроші є в бюджетах, як вони витрачаються, і висловили свої потреби і пріоритети. Завдяки таким крокам будується взаємна повага і довіра між мешканцями і органами місцевого самоврядування. А це необхідна передумова співпраці над розвитком громад, - додала Юлія Ткачук, очільниця антикорупційного компоненту програми DOBRE.
Проект «Доброчесні громади» реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма USAID DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в місцевому управлінні. Програма працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

27.12.2018   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
08 мая
21:58

Відбір учасників навчально-практичної програми «Школа миротворчої журналістики»


19:45

В 16 містах України відбудеться дискусія, присвячена результатам «Атестації депутатів місцевих рад»

07 мая
22:36

В місті Татарбунари пройшло чергове навчання в «Школі місцевого самоврядування»

27 апреля
22:57

В Татарбунарах перед Великодніми святами провели інформаційні зустрічі з питань безпеки

23 апреля
14:23 Історичні традиції добросусідства на противагу «мові ворожнечі» впроваджують в Одеській області

14:16

Безпека на виборах, система відеоспостереження та місцеві «шерифи»: активності Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари


13:15

Підсумки дня голосування та агітаційної кампанії перед другим туром на Одещині: без масштабних порушень, але з суттєвими недоліками

30 марта
21:51

В Татарбунарах пройшли навчально- просвітницькі заходи в рамках «Школи виборця»

26 марта
19:12

«Кава з поліцейським» щодо виборчих порушень та безпеки під час проведення виборів Президента України


19:00

В Татарбунарах продовжують розвивати правову допомогу та підвищувати довіру до суду

21 марта
11:19

Тематична зустріч, присвячена виборам Президента України

26 февраля
22:23

Атестація місцевих депутатів підготувала буклети «Навідайся до депутата своєї міської ради!»

21 февраля
15:46

Одеський КВУ проведе третій тренінг щодо інструментів е-демократії


13:59

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підтверджує свою роль правового «хабу»

18 февраля
14:39

В Одесі презентують результати вимірювання індексу прозорості місцевих бюджетів

05 февраля
23:51

Одеський КВУ проведе другий тренінг щодо інструментів е-демократії в Біляївській ОТГ

04 февраля
09:19

В Татарбунарах продовжується надання правових консультацій, розвиток волонтерства та навчання чиновників

01 февраля
00:13

Один день роботи Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари

27 января
21:52

Як у Татарбунарах працює безпековий хаб

25 января
00:27

У Татарбунарах відбудеться презентація пілотного громадського центру правосуддя


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка