03-01-2019
  Поделиться


03-01-2019 21:36
В 2018 році Мандрівний фестиваль Docudays UA зібрав в Одеській області більше 1300 глядачів
В Одеській області завершився XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Протягом 10-20 грудня в місті Одесі та районних центрах Одеської області відбувся 41 показ десяти документальних фільмів про права людини з програми фестивалю. Всього покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю відбувались в 22 локаціях, їх учасниками стали більше 1300 глядачів, серед яких переважала молодь.
В Одеській області в 2018 році Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройшов вже в шостий раз. Незмінним координатором проведення фестивалю в Одеській області залишається Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України". В місті Одесі покази фільмів з програми фестивалю проходили в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського, в районах області – переважно в навчальних закладах, будинках культури та бібліотеках. В рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю було проведено низку дискусій з актуальних для міста і регіону проблем. Традиційною локацією для показів в місті Одесі виступала Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Грушевського. Цього року до організації заходів фестивалю в місті Одесі приєдналась Громадська організація "Urban Inst." та громадський простір 4City, що дозволило значно розширити глядацьку аудиторію.
Окрім міста Одеси, заходи фестивалю відбулись в 10 районних центрах Одеської області – Татарбунари, Подільськ, Березівка, Ананьїв, Балта, Кодима, Саврань, Окни, Ширяєве, Любашівка. Таке широке географічне охоплення вдалось завдяки залученню партнерських організацій – зокрема, Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, газети «Березівська правда», Березівської міської ради та управління освіти Березівської ОТГ. Всього в Одеській області покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю відвідало більше 1300 глядачів, серед яких переважала молодь. Головна тема цьогорічного фестивалю мала назву «Рівні рівності» та була пов’язана з багатьма суспільними проблемами і викликами. Зокрема, вона пропонувала суспільству виміряти рівні рівності, подискутувати про те, який сенс кожен із нас вкладає в це поняття та чи досяжна рівність у наш час, в наших умовах. Разом із тим, глядачі мали змогу переглянути 10 різноманітних стрічок із колекції фестивалю та взяти участь у право-просвітницьких заходах. В Одеській області, разом із основною темою фестивалю, глядачі фільмів приймали участь в дискусіях на теми «Бібліотека і місто», а також «Як зробити громаду більш безпечною?».
Відкрив програму фестивалю в Одеській області фільм «Зворотний бік усього» (2017 рік, режисерка Міла Турайлич). В Одесі показ фільму відбувся двічі у Громадському просторі 4City 10 грудня, а також в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського 13 грудня. Також в рамках фестивалю даний фільм був представлений до перегляду тричі в м. Татарбунари. Стрічка спровокувала глядачів усвідомити значимість минулого у житті теперішнього покоління, яке в змозі творити краще майбутнє.
Закрив програму заходів XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA показ фільму «Вихідний» (режисерки Жанни Максименко-Довгич) в м. Березівка. Цього року в Одеській області дана стрічка набрала найбільшу кількість переглядів (близько 400) та справила неабиякі враження у глядачів. У м. Березівка, після перегляду фільму неодноразово були проведені дискусії на тему заборони комуністичної та нацистської символіки в Україні.
12 грудня в Громадському просторі 4City відбувся спеціальний показ фільму «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена. Даний фільм зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. Крім показу фільму, 13 грудня було проведено дискусію на тему «Бібліотека і місто» щодо функцій й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. На дискусії були обговорені такі питання, як: що таке бібліотека і навіщо вона місту? Як бібліотека формує культурний простір? Яка вона сучасна бібліотека очами різних фахівців? Чому важливі крос-культурні проекти? Спікерами заходу виступили Ірина Бірюкова – директорка Одеської національної наукової бібліотеки, Тетяна Румілець – архітекторка, модератором дискусії виступав Кирило Ліпатов. Головним результатом дискусії, стали точки дотику між усіма зацікавленими та домовленості про подальшу співпрацю.
Також в рамках програми фестивалю, за підтримки Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського, відбулась дискусія у форматі “круглого столу” на тему «Як зробити громаду більш безпечною?». Метою заходу було привернення уваги та обговорення проблем забезпечення безпеки в громаді, а також презентації результатів розбудови безпечної громади в місті Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області.  Результати дискусії засвідчили, що безпека в громаді набагато ширша ніж забезпечення правопорядку і включає безпеку дорожнього руху, екологічну безпеку, безпечну інфраструктуру та врахування інших факторів, які дозволяють жителям відчувати себе у безпеці. Досягнути такого результату можна лише спільною участю та спільною відповідальністю поліції, місцевої влади та мешканців. По закінченню обговорення, учасники долучились до перегляду двох документальних фільмів з програми фестивалю – «Вихідний» (режисерки Жанни Максименко-Довгич) та «Дорослі» (режисерки Майте Альберді).
Мета Мандрівного фестивалю сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Місія Мандрівного фестивалю: ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний.
Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.
Організатори фестивалю в Одеській області: Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", Громадська організація «Urban Inst.».
Партнери: Громадський простір 4City, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С.Грушевського, незалежний інформаційний ресурс “ІзбірКом”, Театральний простір Тео, IQSpace, ForshMag, Odesa Pub, Followers Odessa, Асоціація архітекторів Одеси, Платформа Мой Город, Пространство.
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.


03.01.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
27 мая
21:36

У Татарбунарах Одеської області не підтверджено жодного випадку COVID-19 та відновлюється робота установ

26 мая
19:58

Громадський центр правосуддя відновив надання правової допомоги в офісі та на виїздах

25 мая
20:53

Послуги медіації від Громадського центру правосуддя

23 мая
11:05

Правозахисники збирають інформацію від людей, які мали проблеми при переміщенні з/ до АР Крим у зв’язку з COVID-19


11:02

Діти малюнками підтримують медиків у боротьбі з пандемією COVID-19

15 мая
11:15

Громадський Центр правосуддя у Татарбунарах оскаржує розпорядження Кабміну про обмеження кримчан та проводить інформаційну кампанію на підтримку постраждалих

13 мая
14:55

Правова допомога жінкам та дітям з вразливих груп в умовах пандемії


12:46

Півтори доби просто неба і відправлення у заручники до окупанта: чим обернулося розпорядження Кабміну для кримчан?

09 мая
11:44

Медики в Татарбунарах вдосконалюють процедури ранньої діагностики COVID-19

08 мая
13:29

Правдива інформація та взаємодопомога: як протидіють пандемії коронавірусу в Татарбунарах

01 мая
13:18

Медичні установи в Татарбунарах отримали допомогу від благодійників

24 апреля
10:42

Міська влада, поліція та лікарі в Татарбунарах закликають обмежити особисті контакти під час поминальних днів

18 апреля
10:50

Координаційний офіс безпеки закликає мешканців святкувати Великдень вдома

16 апреля
19:18

Лікарі в Татарбунарах закликають обмежити особисті контакти під час Великодніх свят

14 апреля
16:46

Як зберегти сім'ю у вимушених умовах карантину: поради Громадського центру правосуддя


16:03

Лікарі та міська влада Татарбунар у відеоролику закликають містян дотримуватися правил карантину

09 апреля
14:46 Протидія домашньому насильству в умовах карантину: поради Громадського центру правосуддя
08 апреля
11:50

Медики в Татарбунарах готуються до можливого поширення в регіоні COVID-19

07 апреля
11:56

Координаційний офіс безпеки увійшов до штабу з протидії коронавірусу в Татарбунарському районі

06 апреля
12:16

Які додаткові правила карантину починають діяти з 6 квітня 2020 року?


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка