12-01-2019
  Поделиться


12-01-2019 20:51
Тиждень права, вуличне інформування та документальне кіно: активності громадського центру правосуддя в Татарбунарах
Проведення інформаційних та просвітницьких заходів для учнів в рамках Всеукраїнського тижня права, вуличне інформування жителів про актуальні правові питання та організація показів фільмів з програми Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини – такі основні активності відбулись в Татарбунарському районі на Одещині протягом грудня 2018 року. Така діяльність організована Громадським центром правосуддя, який розпочав свою роботу в м. Татарбунари на початку грудня 2018 року за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».
Громадський центр правосуддя виступив організатором та координатором всіх заходів в місті та районі щодо проведення Всеукраїнського тижня права. Його проведення розпочалося в місті Татарбунари 10 грудня з правового брейн-рингу, який провели з десятикласниками гімназії та учнями аграрного училища місцеві правники та бібліотекари. Наступного дня з учнями 9 класу Татарбунарської школи-гімназії правники Громадського центру правосуддя спільно з юристами Татарбунарського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану провели зустріч, на якій обговорювалися питання відповідальності неповнолітніх за протиправні дії.
12 грудня учні 8 класу школи-гімназії завітали до Татарбунарського районного суду, де їх гостинно зустріла керівник апарату суду Надія Колеснік та розповіла дітям про структуру районного суду та ті функції, які покладені на суд та суддів, а також познайомила учасників екскурсії з організацією діяльності секретаріату та архіву суду. У залі судових засідань, куди були запрошені школярі, їх зустрів суддя районного суду Олександр Сметаняк, який в доступній для дітей формі розповів про роль суду у житті країни, ті завдання, які покладені на судову гілку влади. Таким чином, школярі не лише дізналися про роботу суду, судову реформу та доступ до правосуддя, але і стали друзями для місцевого суду.
Громадський центр правосуддя також виступив місцевим партнером проведення XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Зокрема, в місті Татарбунари протягом 10-20 грудня Центром було організовано 10 показів чотирьох документальних фільмів з програми цьогорічного фестивалю. Всього покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю в місті Татарбунари відбувались в шести локаціях (навчальні заклади, медіацентр районної бібліотеки, центр зайнятості, міська рада), їх учасниками стали 307 глядачів, серед яких переважала молодь. Так, 11 грудня в Татарбунарському НВК "Школа-гімназія" учням 9-го класу продемонстрували документальний фільм "Віддалений гавкіт собак", який представляє собою фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту. Після закінчення фестивалю додатково було проведено декілька просвітницьких заходів з молоддю. Зокрема, 21 грудня в Татарбунарському професійно-технічному аграрному училищі відбулась зустріч зі студентами з питань протидії дискримінації. Представники Громадського центру правосуддя та бюро правової допомоги розповіли молоді про форми і види дискримінації, відповідальність за дискримінаційні дії. Також студентів поінформували про зміни, які будуть введені у дію з 1 січня 2019 року щодо посилення відповідальності неповнолітніх.
Важливим завданням Громадського центру правосуддя стало проведення вуличного інформування мешканців з правових питань. Так, 6 грудня представник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко спільно з представницею Татарбунарського бюро правової допомоги Інгою Дмитрієвою, провели вуличне інформування з питань протидії насильству. 22 грудня на приміській автобусній зупинці,  представник Центру Леонід Семененко, головний спеціаліст бюро правової допомоги Інга Дмитрієва та спеціаліст відділу державної виконавчої служби Інна Кондрікова поінформували жителів громади про посилення відповідальності за реалізацію тютюнових виробів неповнолітнім, продовження мораторію на реалізацію земель сільськогосподарського призначення, а також надали правові рекомендації щодо недопущення крадіжок та шахрайських дій щодо особистого майна.
В грудні 2018 року також проведено низку зустрічей з партнерськими організаціями як щодо перспектив діяльності Громадського центру правосуддя, так і щодо розвитку правових та адміністративних послуг в районі. Зокрема, 21 грудня в Громадському центрі правосуддя відбулася зустріч з керівником БФ "Еммануїл" Анатолієм Бабенко, під час якої були узгоджені питання надання безоплатної правової допомоги клієнтам обласного будинку матері та дитини, який працює при фонді в с. Струмок Татарбунарського району. Того ж дня у приміщенні Татарбунарського Центру зайнятості, відбулась зустріч партнерських організацій з питань розвитку сервісної правової допомоги в районі. Окрім інших питань, представники Татарбунарського бюро правової допомоги, Татарбунарського районного відділу державної виконавчої служби, Громадського центру правосуддя і Татарбунарської районної філії Одеського обласного центру зайнятості напрацювали рекомендації щодо більш ефективного ознайомлення громадян з їх правом на отримання безоплатної правової допомоги. 27 грудня у Татарбунарському районному суді представник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко провів робочу зустріч з суддею Олександром Сметаняком. Під час зустрічі були обговорені питання співпраці суду та Центру з інформування населення про роботу суду та судову реформу.
Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.


12.01.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
27 мая
21:36

У Татарбунарах Одеської області не підтверджено жодного випадку COVID-19 та відновлюється робота установ

26 мая
19:58

Громадський центр правосуддя відновив надання правової допомоги в офісі та на виїздах

25 мая
20:53

Послуги медіації від Громадського центру правосуддя

23 мая
11:05

Правозахисники збирають інформацію від людей, які мали проблеми при переміщенні з/ до АР Крим у зв’язку з COVID-19


11:02

Діти малюнками підтримують медиків у боротьбі з пандемією COVID-19

15 мая
11:15

Громадський Центр правосуддя у Татарбунарах оскаржує розпорядження Кабміну про обмеження кримчан та проводить інформаційну кампанію на підтримку постраждалих

13 мая
14:55

Правова допомога жінкам та дітям з вразливих груп в умовах пандемії


12:46

Півтори доби просто неба і відправлення у заручники до окупанта: чим обернулося розпорядження Кабміну для кримчан?

09 мая
11:44

Медики в Татарбунарах вдосконалюють процедури ранньої діагностики COVID-19

08 мая
13:29

Правдива інформація та взаємодопомога: як протидіють пандемії коронавірусу в Татарбунарах

01 мая
13:18

Медичні установи в Татарбунарах отримали допомогу від благодійників

24 апреля
10:42

Міська влада, поліція та лікарі в Татарбунарах закликають обмежити особисті контакти під час поминальних днів

18 апреля
10:50

Координаційний офіс безпеки закликає мешканців святкувати Великдень вдома

16 апреля
19:18

Лікарі в Татарбунарах закликають обмежити особисті контакти під час Великодніх свят

14 апреля
16:46

Як зберегти сім'ю у вимушених умовах карантину: поради Громадського центру правосуддя


16:03

Лікарі та міська влада Татарбунар у відеоролику закликають містян дотримуватися правил карантину

09 апреля
14:46 Протидія домашньому насильству в умовах карантину: поради Громадського центру правосуддя
08 апреля
11:50

Медики в Татарбунарах готуються до можливого поширення в регіоні COVID-19

07 апреля
11:56

Координаційний офіс безпеки увійшов до штабу з протидії коронавірусу в Татарбунарському районі

06 апреля
12:16

Які додаткові правила карантину починають діяти з 6 квітня 2020 року?


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка