07-05-2019
  Поделиться


07-05-2019 22:36
В місті Татарбунари пройшло чергове навчання в «Школі місцевого самоврядування»
 Чергове щомісячне навчання секретарів місцевих рад в рамках проведення «Школи місцевого самоврядування» відбулося 3 травня 2019 року в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки. Основними темами навчання стали питання проведення нотаріальних дій, надання інформації та документів представникам поліції та адвокатури, посвідчення копій документів. сануть

Першим блоком навчання з секретарями сільських рад стали питання діяльності щодо здійснення нотаріальних дій уповноваженими особами органів місцевого самоврядування та тих проблемах, які існують у цій сфері діяльності. Перед секретарями місцевих рад виступив приватний нотаріус Татарбунарського нотаріального округу Олександр Монастирліу. Правник зазначив, що у рамках ініціативи Нотаріальної палати України нотаріуси проводять заходи «Нотаріат обличчям до села». Олександр Монастирліу надав інформацію про стан взаємодії між секретарями сільських рад та нотаріусами району з питань підготовки та подання документів для вирішення питання отримання громадянами спадку. Фахівець зазначив, що у своїй більшості представники органів місцевого самоврядування, уповноважені на здійснення нотаріальних дій, фахово здійснюють таку діяльність. Але, незважаючи на це, ними допускається ряд помилок, які у подальшому не дають можливості громадянам отримати у спадок майно. До таких фактів відносяться помилки при записі прізвищ, імен та дати народження спадкоємців, відсутність даних про спадкодавця. Найчастіше це трапляється у випадку створення заповітів без перевірки внесених до них даних, неуважність відповідальних працівників органів місцевого самоврядування. Також приватним нотаріусом Татарбунарського нотаріального округу Олександром Монастирліу були передані учасникам навчання в електронному варіанті зразки довідок, заяв та заповітів, які рекомендовано представникам органів місцевого самоврядування використовувати у своїй практичній діяльності.
Питання надання інформації та документів правоохоронним органам та адвокатам висвітлила правовий радник Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, адвокатка Юлія Лісова. Фахівчиня розповіла учасникам навчання про порядок надання документів та їх копій для представників органів прокуратури та слідчих працівників органів поліції. Основним документом для надання інформації таким особам, є ухвала слідчого судді з вказівкою посадової особи, якій потрібно передати документи та їх перелік. Ні прокурор, ні слідчий не може без ухвали слідчого судді вимагати від представників органів місцевого самоврядування надання документів чи то їх копій, адже це протизаконно. У разі відсутності таких документу, представники органів місцевого самоврядування вправі відмовити таким особам у їх незаконних вимогах. Адвокатка також звернула увагу учасників навчання на те, що у разі вилучення документів, потрібно створювати їх копії, які спільно з ухвалою суду залишати у себе у номенклатурній справі. Юлія Лісова також повідомила присутнім про перелік документів, які повинні надаватися разом із запитом адвоката та наголосила на тому, що відповідно до чинного законодавства України, такий запит повинен виконуватися на протязі п’яти робочих днів з дня його отримання.
Практичним блоком питань навчання в рамках «Школи місцевого самоврядування», стали питання створення копій документів та порядок їх завірення. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та секретар Білоліської сільської ради Антоніна Шевченко, посилаючись на пункт 70 Типової інструкції з діловодства, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №55 2018 року, акцентували увагу учасників навчання на тому, що установи можуть надавати копії лише тих документів, які були створені ними. При цьому зазначили, що відповідно до порядку створення копій документів, який визначено в Інструкції, представники цих установ можуть створювати і інші копії документів, але їх перелік чітко регламентований вищезазначеним нормативно-правовим актом.
Унікальна навчально-комунікаційна програма «Школа місцевого самоврядування» надає можливість представникам місцевих рад отримати нові практичні знання та підвищити взаємодію між собою, з чиновниками районного та обласного рівня, громадськими активістами. Лише протягом 2018 року було проведено 6 занять «Школи місцевого самоврядування», учасниками яких стали 98  представників місцевого самоврядування. Тематика занять Школи визначається самими учасниками, тренерами виступають практикуючі правники, представники органів влади та недержавних організацій.
«Школа місцевого самоврядування» проводиться Татарбунарським офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки МФ «Відродження», за сприяння Татарбунарської районної та міської рад, Татарбунарської районної державної адміністрації та Татарбунарської централізованої бібліотечної системи.

07.05.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка