20-10-2019
  Поделиться


20-10-2019 20:59
В Татарбунарах завершилось унікальне навчання «Якісні послуги в громаді»

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари Одеської області  завершив навчально-практичну програму «Якісні послуги в громаді» для надавачів правових, адміністративних та соціальних послуг в громаді. Останні два модулі навчання були присвячені питанням координації діяльності, побудови довіри в громаді і відбулись 11 та 16 жовтня 2019 року. 
Команда учасників завершальних модулів програми складала 16 жінок та 5 чоловіків, які представляли переважно державні органи - управління соціального захисту населення РДА, районний суд, виконавчий комітет міської ради, відділ ДВС, бюро правової допомоги, відділ пробації, поліцію, відділ ДРАЦС, бібліотеку. Також до навчання долучились представники ромської громадської організації, журналісти та фахівці Громадського центру правосуддя.
Попередні два модулі навчання були направлені на формування «клієнто-орієнтованої» послуги та напрацювання стандартів роботи з вразливими групами клієнтів. Проте, окрім того, що послуги повинні бути легкодоступними для мешканців, громада має бути поінформована про їх наявність, і що важливо – довіряти їх надавачу. Саме ці питання учасники навчання вирішували протягом третього модуля «Формування довіри в громаді», який пройшов 11 жовтня. Питання формування довіри в громаді викликали активну дискусію. Частина учасників та учасниць навчання вказували, що представники державної влади вживають достатніх заходів для розбудови довіри, інші зазначили, що в регіоні існують проблемні питання, які владою замовчуються і не пояснюються, що не сприяє довірі. На прикладі роботи місцевої ради, учасники навчання розробили план з підвищення рівня довіри до цього органу місцевого самоврядування. Головний висновок, який вдалось зробити у результаті тренінгу: «Довіра не у тій громаді, де все ідеально, але там де своєчасно та доступно ведеться комунікація».
Також одним з вирішальних елементів системи ефективних послуг на рівні громади є координація та співпраця між різними надавачами. Така координація потрібна як для ефективного перенаправлення та інших спільних форматів діяльності, так і для розвитку окремих послуг. Цим питанням був присвячений заключний четвертий модуль навчання, який був побудований у форматі воркшопу та пройшов 16 жовтня. Під час нього, учасники опрацьовували свій позитивний та негативний досвід побудови координації і співпраці, та на основі цього досвіду формували успішні алгоритми.
Важливим результатом навчально-практичної програми стала підготовка протягом усього навчання Базових стандартів надання послуг в громаді. Такі напрацювання будуть оформлені у вигляді Меморандуму та підписані зацікавленими організаціями під час «круглого столу» з питань доступу до правосуддя в громаді, який відбудеться в місті Татарбунари на початку листопада 2019 року. Всі учасники навчально-практичної програми отримали Сертифікати про участь в навчанні, а також комплекти інформаційної пам’ятки «Довідник послуг для мешканців Татарбунарського району» для поширення серед своїх клієнтів.  
Тренерка навчання, адвокатка Юлія Лісова підкреслила важливість таких тренінгів та  дефіцит подібних заходів безпосередньо в громадах. «Виявилось, що тематика всіх 4-х модулів є дуже запитуваною серед надавачів послуг в Татарбунарському районі. Тренінг в регіоні не мав своїх аналогів. Надавачі послуг звикли говорити про закони та інструкції в своїх роботі, і не звикли обговорювати та навчатися таким аспектам, як побудова довіри в громаді; впровадження комунікації, яка буде комфортна клієнтам; налаштування координації та співпраці серед різних суб’єктів; відновлення свого власного ресурсного стану. На модулях учасники навчались працювати в команді, аналізувати свій як негативний, так і позитивний досвід, розробляти ефективні алгоритми дій, які є найбільш пристосованими саме для їх конкретної громади. Під час навчання відчувалось, що в учасників вже налагоджена ефективна комунікація між собою і координація дій для вирішення того чи іншого питання. Багато у чому це обумовлено компактністю громади. Разом з цим, у зв’язку з достатньою віддаленістю від обласного центру та стабільністю життя в громаді, спостерігається відсутність мотиваторів для впровадження нових підходів та методик у роботі, а також необхідність періодичного “погляду збоку” для впровадження ефективніших підходів для  вирішення  проблемних питань».
Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».


20.10.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка