08-05-2020
  Поделиться


08-05-2020 13:29
Правдива інформація та взаємодопомога: як протидіють пандемії коронавірусу в Татарбунарах
Перекласти тягар протидії пандемії COVID-19 на медиків, поліцейських чи місцеву владу безвідповідально, адже в такий складний для громади час необхідна самоорганізація та взаємодопомога. Також місцеві мешканці мають знати правдиву актуальну інформацію щодо ситуації з поширенням коронавірусу та які зусилля докладаються для протидії та зниженню негативних наслідків пандемії. Спільна загроза це і можливість для соціальної згуртованості в громаді – саме під таким гаслом Координаційний офіс безпеки в місті Татарбунари Одеської області координує протидію пандемії COVID-19.       
У перший день офіційного карантину 12 березня в громаді під час проведення традиційної неформальної зустрічі «кава з поліцейським (лікарем)» узгодили формат співпраці в умовах поширення пандемії COVID-19. Зокрема, медичні працівники, громадські активісти, представники міської влади та правоохоронних органів узгодили проведення профілактики та інформування мешканців громади щодо поширення епідемії коранавірусу та карантинних заходів. Вікторія Алєксєєнко, редакторка газети «Райцентр» зазначила, що дуже важливим є надання достовірної та правдивої інформації про пандемію жителям міста та району.
Органи місцевого самоврядування одними з перших розпочали реагувати на виклики, пов’язані з поширенням COVID-19 та вживати запобіжних заходів. Виконавчий комітет Татарбунарської міської ради одразу створив оперативну робочу групу з числа членів комітету, керівників комунальних підприємств та активних мешканців міста, яка збирається щоденно. Всі відповідні заходи міської влади поширюються через сторінку в Facebook, і це дуже важливо, адже видимість протиепідеміологічних заходів заспокоює громаду. 1 квітня створено оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Татарбунарського району. До складу штабу долучені керівники служб та підрозділів районної державної адміністрації, представники ДСНС, поліції,  депутатського корпусу та керівництва районної ради, а також представники громадських організацій. До робочої групи міської влади та оперативного районного штабу увійшов і керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко, який відповідає за комунікацію з громадою. Для мешканців громади, зокрема, відкрили мобільні гарячі лінії Центр первинної медико-санітарної допомоги (чергові лікарі цілодобово), міська рада та Координаційний офіс безпеки. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 1 травня в Одеській області лабораторно підтверджено 296 випадків COVID-19. В місті Татарбунари та Татарбунарському районі поки немає жодного підтвердженого випадку коронавірусу. З початку введення карантинних заходів у районі зроблено 21 ПРЛ тест, 18 негативних висновків, 3 знаходяться в роботі.
Враховуючи брак достовірної місцевої інформації та численні фейки про поширення коронавірусу, Координаційний офіс безпеки вирішив готувати та поширювати періодичні оперативні відеодайджести щодо ситуації в місті та районі з поширенням епідемії коронавірусу та діяльності місцевих органів влади (один-два рази на тиждень, залежно від масиву інформації). Перший випуск вийшов 17 березня, всього наразі підготовлено 9 таких дайджестів і така робота продовжується. Перші відеозвернення були від імені керівника Координаційного офісу безпеки Леоніда Семененко, потім до дайджестів поступово додавали і відео керівників різних служб. Наприклад, в дайджесті 23 квітня, відеозвернення до громади підготували в.о. генерального директора районної лікарні Олександр Карпенко, заступник міського голови Олександр Лєсніченко та заступник начальника відділення поліції Олександр Мукієнко. В цьому випуску громадські активісти, міська влада, поліцейські та лікарі закликали обмежити особисті контакти під час поминальних днів у зв’язку зі значними ризиками зараження COVID-19. Також відзначили та подякували, що завдяки відповідальності всіх мешканців громади вдалося уникнути великого скупчення людей під час Великодніх свят. Такі інформаційні дайджести отримали велику популярність в громаді, широко поширюються в місцевих групах в соціальних мережах та репостяться. Такий приклад відеозвернень до громади почали активно використовувати керівники медичних установ, органів соціального забезпечення, суду, пробації, РАГСу, інформуючи про режим своєї роботи в умовах карантину та можливості дистанційного отримання послуг.
 
Важливою функцією в громаді є також підвищення індивідуальної відповідальності мешканців щодо протидії COVID-19 – дотримання правил особистої гігієни та карантинних обмежень, підтримка груп ризику щодо захворювання. У місцях найбільшого перебування містян розміщені плакати з порадами щодо поводження під час карантину. Службовці сектору ДСНС двічі на день на службовому авто через гучномовці інформують про правила перебування в громадських місцях. За ініціативи Координаційного офісу безпеки місцеві лікарі та представники міської ради підготували коротке відеозвернення до місцевих мешканців із закликом дотримуватися правил карантину. «Ти залишаєшся вдома, ми працюємо – лише спільно ми зможемо зупинити коронавірус!» - ключовий меседж відео. «В умовах необхідності протидії поширенню та мінімізації наслідків коронавірусної інфекції, громада має згуртуватися. Лише працівники, робота яких сьогодні є особливо важливою - медики, працівники правоохоронних органів, працівники підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста, – працюють в штатному режимі. Всім іншим жителям громади за можливості варто залишитись вдома і дотримуватися правил карантину. Це наша спільна відповідальність та можливість зберегти життя та здоров’я людей» - зазначив Леонід Семененко, керівник Координаційного офісу безпеки. До речі, місцева поліція при застосуванні відповідальності за порушення карантинних заходів підходить виважено – громадян переважно попереджають, протоколи складають щодо підприємців та керівників установ.
 
Проте акцент робиться саме на фізичному дистанціонуванні, натомість пропагується соціальна згуртованість та підтримка вразливих груп, які в умовах пандемії опинилися в критичному стані. В Татарбунарській міській раді створені мобільні бригади для подвірного обходу одиноко проживаючих громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для оцінки їх потреб та подальшої допомоги продуктовими наборами. Також була проведена оцінка потреб вразливих груп щодо їх підтримки під час пандемії. Зокрема, через сільські ради та соціальні служби району було підготовлено перелік малозабезпечених, людей з інвалідністю та одиноких мешканців. Спільно з керівницею районного сектору пробації Аллою Мукієнко підготовлено перелік та потреби суб’єктів пробації. Спільно з ромськими активістами громади підготовлено та реалізується план профілактичних заходів та підтримки ромських сімей м. Татарбунари. За словами ромського радника Олександра Карая, роми через матеріальні проблеми та обмеження торгівлі опинилися в особливо складній ситуації та потребують допомоги. Згідно такої оцінки потреб вразливих груп, за сприяння волонтерів та Благодійного фонду «Еммануїл» триває допомога продуктовими наборами, ліками та предметами першої необхідності.
Пандемія COVID-19 оголила багато проблем з розвитком медичної реформи в громадах, які і раніше піднімалися Координаційним офісом безпеки. Зокрема, за словами заступниці головного лікаря по поліклінічній роботі Валентини Попадюк, в лікарні закрите інфекційне відділення, не вирішена ситуація з закриттям туберкульозних диспансерів (а в районі 700 людей хворих на туберкульоз, із них близько 200 хворіють активною формою). Те ж саме стосується психіатричних диспансерів, які також закриваються. В лікарні відсутні профільні спеціалісти – офтальмолог, інфекціоніст, хірург. Немає діагностичної апаратури (комп’ютерного томографа, мамографа). Насьогодні у лікарні у наявності є рентгенапарат, який функціонує з 1987 року. Останню машину лікарня отримали 12 років тому, зараз нею перевозити хворих не можна, оскільки необхідний санітарний автомобіль класу В.
 
Місцеві підприємці згуртувалися та усіляко допомагають медикам боротися з епідемією коронавірусу - безоплатно доставляють медичний персонал з сіл району до лікарні, передають до лікарні захисні маски та кошти для придбання обладнання. Зокрема, підприємці ринку зібрали та 31 березня передали 11 650 грн для місцевої поліклініки. Підприємці Катерина Шумакова та Ганна Плотна пошили захисні маски, частину яких безоплатно передали місцевим мешканцям та до лікувальних закладів міста, підприємець Роман Мукієнко надав захисні маски та окуляри, представники аптечної спільноти міста - матеріал для пошиву захисних масок. Одна з важливих ініціатив  - це щоденний безоплатний підвіз медичних працівників до (з) роботи, адже більшість середнього та молодшого медперсоналу лікарні та поліклініки мешкають поза містом. Розуміючи складність ситуації, місцевий підприємець Андрій Міхов проявив особисту ініціативу і спільно зі своїми однодумцями, серед яких Конопльов Олексій, щодня тричі на день здійснюють доставку медичних працівників з населених пунктів району. О 8 ранку зміна підвозиться до районної лікарні, о 10 годині медперсонал після закінчення чергування, автобусом та власними авто підприємців доставляють до місця проживання. Як зазначив ініціатор акції Андрій Міхов, така допомога буде тривати до того часу, поки уряд не зупинить дію карантину і не наладиться нормальне транспортне сполучення.
 
Спільно з районним відділом освіти, Координаційним офісом безпеки проведено конкурс дитячого малюнку, присвяченого праці лікарів під час пандемії COVID-19. Наразі до другого туру відібрано 25 малюнків з усіх шкіл району. Переможці будуть відзначені подяками та подарунками, а експозиція з малюнків буде передана та розміщена в приміщенні районної лікарні для моральної підтримки медиків. У розвиток такої ініціативи, спільно з музичною школою міста Татарбунари, започатковано підготовку та поширення в соціальних мережах відео виконання вихованцями школи музичних творів для підтримки місцевих медиків.
Невирішеним та проблемним в громаді питанням залишається режим роботи місцевого ринку. Протягом дії карантинних обмежень ринок закривали повністю, потім відкривали з певними обмеженнями, потім знову закривали. Окремим аспектом цієї проблеми є стихійна торгівля за межами ринку, яка з різною інтенсивністю триває протягом всього періоду дії карантинних обмежень. 28 квітня відбулось чергова зустріч близько 70 місцевих підприємців з представниками місцевої влади – зокрема, міським головою та його заступником, головою районної ради, заступником голови РДА. За результатами діалогу місцевої влади та підприємців, ринок відкривають 1 травня з умовою суворого дотримання санітарно-епідеміологічних норм.
 
Координаційний офіс безпеки в м. Татарбунари створено на початку 2017 року на базі Одеської обласної організації «Комітету виборців України» як неформалізований інформаційно-координаційний центр (хаб). Філософія роботи полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді як поліції та інших державних органів, так і місцевого самоврядування та самих мешканців. У 2019 році здійснено перший етап документального оформлення - створено однойменну консультативно-дорадчу раду при виконавчому комітеті Татарбунарської міської ради. В умовах пандемії COVID-19 офіс повністю переорієнтувався на напрямок громадського здоров’я. Діяльність Координаційного офісу безпеки у 2020 році підтримує Міжнародний фонд «Відродження», а також Європейський Союз через International Alert у партнерстві з Thomson Media.


08.05.2020   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка