10-09-2020
  Поделиться


10-09-2020 22:06
В Татарбунарах розпочалась навчально-практична програма з фасилітації конфліктів в громадах
Одинадцять активістів та активісток різних професій в місті Татарбунари Одеської області стали учасниками навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах», яку впроваджує Громадський центр правосуддя. Перший тренінг програми пройшов 7 вересня 2020 року та був присвячений природі конфліктів, впливу стереотипів, а також налагодженню практичної роботи з ідентифікації та аналізу соціальних конфліктів в громадах та їх сторін. Попереду в учасників ще два навчальних тренінги та експертна підтримка з боку медіаторки та інших фахівців Громадського центру правосуддя.
 
Зважаючи на непоодинокі конфлікти в місцевих громадах, впровадження діалогу набуває важливого значення для потреб відновлення миру та профілактики розділеності суспільства. Метою навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах» визначена початкова підготовка та експертна менторська підтримка місцевих лідерів та лідерок, які зможуть вчасно зрозуміти та врегулювати можливі конфлікти в громадах, а також допомагатимуть людям мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля розвитку своїх громад. Зокрема, для зниження можливих міжетнічних, земельних та інших конфліктів в громадах,  попередження та профілактики конфліктів в сім'ї та домашнього насильства, а також запобіганню та вирішенню конфліктів серед дітей у школі. Учасниками програми стали 11 жителів громади, три чоловіки та вісім жінок. У професійному розрізі це представники суду, пробації, бібліотеки, громадські радники, підприємці, ромські активісти. Навчання та експертну підтримку програми забезпечує Світлана Гудь, медіаторка Громадського центру правосуддя, керівниця Регіонального аналітичного центру (м. Ізмаїл).
Розпочинаючи захід, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко презентував підхід та діяльність такого неформального хабу з доступу до правосуддя в громаді, в тому числі щодо впровадження альтернативних способів вирішення конфліктів. Упродовж тренінгу учасники отримали базові практичні навички ведення і структурування діалогу, застосування різноманітних технік для пошуку порозуміння, відновлення довіри між сторонами діалогу, організації ефективної комунікації і роботи в групі. Зокрема, більш детально зупинились на обговоренні соціальних конфліктів, які актуальні для громади - міжетнічних, земельних, сімейних та сусідських. Цікавість учасників викликала тема стереотипів та їх впливу на розвиток конфлікту.
Теорію закріплювали практичними вправами, які дозволили кожному учаснику в групах розібрати конкретну конфліктну ситуацію та спробували розібрати її на певні складові. Визначали позиції сторін, інтереси під час конфлікту та самостійно визначали, чим ці ситуації завершились - чи то «виграш-програш», «виграш-виграш», «програш – програш». А також, в цих же ситуаціях намагались змоделювати розвиток конфлікту так, щоб був діалог та в результаті всі сторони були у виграші. Ситуації учасниками проговорювались дуже різні, від сімейних та побутових, до таких, що пов’язані з відносинами між місцевою радою та певними групами.
 
Як зазначила медіаторка Громадського центру правосуддя Світлана Гудь: «Незважаючи на те, що поняття конфлікту всім знайоме, однак з кожним разом розумію, що для учасників завжди є певні відкриття. Цікаво, що самі учасники, які є чудовими спеціалістами в галузі державної служби чи бізнесу, готові працювати в якості громадських активістів над розвитком толерантного, дружнього та миротворчого простору в громаді. «Тема дуже актуальна, яку треба обговорювати декілька днів. Такі знання є дуже корисними та потрібними в роботі як будь-якої організації, що надає державні послуги різним категоріям населення, так і для людей, які користуються авторитетом в громаді та можуть впливати для попередження чи врегулювання різних конфліктів» – зазначила одна з учасниць тренінгу.
Навчально-практична програма «Фасилітація конфліктів в громадах» проводиться Громадським центром правосуддя, діяльність якого впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».


10.09.2020   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка