21-01-2021
  Поделиться


21-01-2021 11:44
Громадський центр правосуддя подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо порушення Україною права на справедливий суд
19 січня 2021 року правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова подала скаргу до Європейського суду з прав людини проти України щодо порушення права на справедливий суд при розгляді судами (не)правомірності дій Уряду щодо обмеження прав людини під час карантину у звязку з COVID-19. Претензії до судової системи України торкаються затягування розгляду справ щодо оскарження двох рішень Кабінету Міністрів України щодо тимчасового припинення в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим через COVID-19.
Одразу після оголошення цих рішень правова радниця Громадського центру правосуддя, адвокатка Юлія Лісова в судовому порядку оскаржила два рішення Кабінету Міністрів України - від 14 березня 2020 року №291-р та від 8 серпня 2020 року №979-р щодо тимчасового припинення в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим через COVID-19. Запроваджені обмеження Громадський центр правосуддя вважає дискримінаційними. Так, під час карантину не було обмежень щодо переміщення всередині країни між різними областями, а так само - повернення громадян України в Україну з інших держав, зокрема Російської Федерації. Натомість кримчани – громадяни України не могли переміститись з Криму до навіть найближчих областей. Запроваджуючи вказані обмеження, Кабінет Міністрів України не навів жодних посилань на будь-які дослідження епідеміологічної обстановки по Криму, які б дозволили обґрунтовано сказати, що Крим необхідно ізолювати. Крім того, надані КМУ копії документів, що лягли в основу прийнятого рішення, дозволили зробити висновок про те, що не були дотримані законні процедури прийняття рішення - погодження і пояснювальна записка складались «задніми числами» після офіційного запуску дії розпорядження.
Станом на час подання скарги до Європейського суду з прав людини ці дві справи за позовами правової радниці Громадського центру правосуддя Юлії Лісової досі не розглянуті. Зазначимо, що перший позов отримано Окружним адміністративним судом м. Києва 27 березня, другий – 1 вересня 2020 року. При цьому, по першому позову (справа №640/7295/20) взагалі невідомо, який стан розгляду справи. На офіційному сайті суду остання інформація про те, що по справі призначено судове засідання на 1 жовтня 2020 року. На неоднократні запити позивачки про стан розгляду справи суд ніяким чином не відповідає. По другому позову (справа №640/20542/20) наступне судове засідання призначено на 2 лютого 2021 року. Відповідно до законодавства (стаття 193 КАСУ), суд має розглянути справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
В обох справах представник КМУ заявляв клопотання про закриття провадження у зв’язку з тим, що заборони вже не діють. Громадський центр правосуддя та позивачка наполягають на продовжені розгляду, оскільки незважаючи на закінчення строку дії оскаржених розпоряджень уряду, дуже важливо все ж таки отримати оцінку суду їх правомірності. Це дозволить використовувати висновки суду як орієнтири у подальшому. Також, у випадку визнання рішень уряду незаконними, постраждалі  від цих рішень зможуть спиратись на такі висновки для стягнення завданої шкоди.
Зважаючи на такі обставини, 19 січня 2021 року правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова подала скаргу до Європейського суду з прав людини проти України, вказавши, що такий тривалий розгляд судами питання про (не)правомірність дій Уряду щодо обмеження прав людини під час карантину є порушенням права на справедливий суд. Таке затягування, на переконання заявниці, необхідно розцінювати як уникнення судами відповідальності та порушення статті 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод. Не приймаючи без об’єктивних на то підстав рішення по актуальних і важливих для суспільства справах, суди фактично відмовляють у доступі до правосуддя. У якості доказів Європейському суду були надані, зокрема, публікації медіа про чисельні історії постраждалих громадян України від зазначених рішень Уряду про обмеження переміщення через КППВВ з/в АР Крим.
Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах», за фінансової підтримки Європейського Союзу.


21.01.2020   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка