15-06-2021
  Поделиться


15-06-2021 10:36
В громадах півдня Одеської області продовжується надання правової допомоги та робота з дітьми
З початком літа Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари спільно з Татарбунарським бюро правової допомоги провели традиційну просвітницьку кампанію для дітей щодо безпечного поводження на канікулах. Безпосередню участь в кампанії взяли три школи та більше 120 учнів, просвітницькі матеріали поширені серед інших навчальних закладів. Також продовжилось надання безоплатних правових консультацій для жителів сільських населених пунктів та клієнтів служби пробації. В першій половині червня 2020 року правову допомогу на виїздних прийомах отримали більше 30 людей, переважно з питань оформлення нерухомого майна, земельних відносин та соціального забезпечення.
4 червня 2020 року представники Громадського центру правосуддя та бюро правової допомоги побували на зустрічі з учнями 5-х та 6-х класів Татарбунарської школи-гімназії. Спілкування зі школярами було присвячено Міжнародному дню захисту дітей та стосувалося питань безпечного поводження на літніх канікулах.
Зокрема, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко розповів дітям про правила поводження на воді та з вогненебезпечними предметами. Окрема увага була приділена керуванню велосипедами та мопедами. Головний спеціаліст Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва нагадала школярам про їх обо’вязки за допомогою відеоролика «Свої права дитино знай, та про обов’язки не забувай».
8 червня такий захід було проведено вже з учнями 5-6 класів Білоліської школи Татарбунарського району. Правила безпеки обговорювали з учнями на прикладі конкретних ситуацій, наприклад, дитина їде на велисопеді та слухає музику в навушниках. Говорячи про усунення такого фактору небезпеки, діти пропонували залишити навушники вдома, не одягати їх взагалі та покласти до кишені. 11 червня заключний захід з школярами пройшов з учнями Глибоківської школи. Всього участь в просвітницьких зустрічах з безпечного поводження на канікулах взяло більше 120 дітей. За активну участь в обговореннях діти отримали мінікопії автофургонів, які були надані БФ «Еммануїл». Адміністрації шкіл були передані плакати та пам’ятки з безпечного поводження, які були розроблені правниками Громадського центру правосуддя.
Представники Громадського центру правосуддя та бюро правової допомоги продовжили важливу роботу щодо надання безоплатних правових консультацій жителям сільських населених пунктів та представникам вразливих груп. Черговий прийом з надання правової допомоги та профілактики правопорушень відбувся 7 червня 2020 року в приміщенні Татарбунарського сектору служби пробації. На прийомі Громадський центр правосуддя представляв Леонід Семененко, Татарбунарське бюро правової допомоги - Інга Дмитрієва, Татарбунарський сектор пробації - Алла Мукієнко. Клієнти пробації, окрім питань соціального та медичного забезпечення, цікавились відкриттям ринку землі с/г призначення та тих ризиках, які можуть виникнути під час продажу земельної ділянки. Правники наголосили на тому, що це право власника землі і ніхто не може змусити його до продажу.
Наступного дня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко спільно з адвокатом Центру Олександром Ковпаком та головною спеціалісткою Татарбунарського бюро правової допомги Інгою Дмитрієвою провели виїзну приймальню у селі Білолісся. Попередньо сільським старостою Юрієм Шульгою було проінформовано при приїзд правників, що дало можливість більше 10 місцевим жителям отримати правові консультації. Багато проблем жителів села торкались різних аспектів оформлення права власності на будинки та земельні ділянки. Наприклад, місцева жителька Лідія повідомила про те, що вона «придбала» для себе будинок, в якому мешкає з сім’єю вже більше 15 років. Проте для оформлення договору купівлі-продажу жінка не зверталася та будь-яких документів щодо придбання будинку не отримувала. Аналогічна ситуація склалася також і у мешканки села Людмили, яка «придбала» будинок без правовстановлюючих документів та належного оформлення правочину і тепер навіть не знає, хто був власником, оскільки гроші передавала через родичку особі, яка вже померла.
11 червня 2020 року спільна мобільна група правників провела виїзд до сіл Глибоке та Борисівка Татарбунарської міської ради. Адвокат Громадського центру правосуддя Олександр Ковпак та спеціалістка Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва надали правові консультації 8 місцевим мешканцям та провели зустріч з представниками старостату щодо найбільш актуальних правових проблем громади. Звернення від жителів були різні: щодо отримання звання «Мати-героїня» та інвалідності за станом здоров’я, виконання умов договору оренди землі та оформлення права власності та будинок. Представників школи турбувало питання дій представників освітнього закладу у разі відсутності на навчанні дитини, мати якої позбавлена батьківських прав. У селі Борисівка до правників на прийом прийшла Оксана, яку цікавило питання укладання договору купівлі-продажу житлового будинку особою, яка хворіє і самостійно не може рухатися. Ірину цікавило питання нострифікаціїї диплому, отриманого після завершення навчання у вищому навчальному закладі в Республіці Молдова.
Громадський центр правосуддя - один з перших в Україні мультифункціональних хабів, який розвиває «дружнє» правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. Центр створено в місті Татарбунари наприкінці 2018 року в рамках програми USAID «Нове правосуддя». З початку 2020 року Центр діє за підтримки Європейського Союзу на півдні Одеської області.
Центр орієнтований на здійснення такої діяльності:
- діагностика проблем з доступом до правосуддя в громадах;
- оцінка впровадження реформ сектору правосуддя на місцевому рівні;
- ідентифікація правових проблем в громадах;
- координація і розвиток правової допомоги, адміністративних та соціальних послуг;
- надання безоплатної правової допомоги з пріоритетом вразливих груп;
- стратегічний судовий захист;
- планування та проведення місцевих та національних адвокаційних кампаній;
- експертна, навчальна та інформаційна підтримка діяльності органів системи правосуддя; - про-активна просвітницька робота з мешканцями;
- надання безоплатних послуг з медіації;
- розвиток альтернативних способів вирішення конфліктів в громадах.
Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».


14.06.2021   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
20 мая
15:33

Як отримати компенсацію за зруйноване/ пошкоджене житло під час воєнних дій?

12 мая
20:13

"Коли тобі важко, допомагай іншим": Громадський центр правосуддя у Татарбунарах об'єднує переселенців

23 апреля
17:41

Жінки з вразливих груп навчались базовим інструментам правового самозахисту

13 апреля
14:49

Громадський центр правосуддя підтримує громади та людей в умовах воєнного стану

16 февраля
13:44

Ромські жінки та дівчата навчились працювати з інформацією та планувати сімейний бюджет

31 декабря
15:05

Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

24 декабря
14:33

Місцеві суди та органи поліції стали більш мотивовані та спроможні у взаємодії з громадою

22 декабря
11:46

В Одеській області обговорили роль судів, поліції та місцевого самоврядування у розвитку "дружнього" правосуддя

20 декабря
17:45

Громадські центри правосуддя презентували свої здобутки та плани щодо розвитку людиноцентричного правосуддя

10 декабря
14:30

В Одеській області відбудеться серія регіональних дискусій з впровадження у громадах "дружнього" правосуддя

09 декабря
17:00

"Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?": міжрегіональна дискусія Громадських центрів правосуддя

07 декабря
16:24

Тренінг з основ "дружнього" правосуддя для представників місцевих судів Одеської області

04 октября
21:16

В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

23 сентября
10:08

Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розвиває «сусідську варту»

20 сентября
09:25

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок

03 сентября
10:32

Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами

01 сентября
19:51

В Одеській області відбувся третій фестиваль ретроавто, який пропагує безпеку на дорогах

15 июня
10:36

В громадах півдня Одеської області продовжується надання правової допомоги та робота з дітьми

01 июня
11:37

В Татарбунарах відбулась перша навчальна сесія для старост з питань нотаріату

26 мая
18:18

В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка