04-10-2021
  Поделиться


04-10-2021 21:16
В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

конкурс на участь у бізнес-інкубаторі для ромських жінок та дівчат з Одеської області. Програма має на меті посилити підприємницький потенціал ромських жінок і дівчат в умовах пандемії COVID-19 та інтегрувати їх до місцевого бізнесового середовища. Для відібраних 10 учасниць буде проведено серію воркшопів з питань започаткування та просування власної справи з наступною програмою менторства, стипендій та стажування. 

Результати аналітичного дослідження «Мапування потенціалу працевлаштування та розвитку підприємництва в ромських громадах" (2021) вказують на наявні для ромської спільноти як структурні бар’єри (дискримінація на ринку праці), так і індивідуальні. Серед індивідуальних перепон зазначається брак освітніх кваліфікацій та навичок, які потрібні в сучасних умовах ринку праці, та низька мобільність. Для ромів-підприємців дуже важливо навчатись і розвивати базові бізнесові навички, актуальні в сучасних умовах пандемії COVID-19, та мати доступ до місцевого підприємницького середовища та різних програм розвитку. Особлива підтримка у плануванні та реалізації бізнес-ініціатив потрібна ромським жінкам і дівчатам, яким це здійснювати набагато складніше через традиційні гендерні ролі, які посилені впливом пандемії COVID-19 (зокрема, неможливість навчатися або завершити навчання, матеріальна залежність, необхідність догляду за дітьми).

Зважаючи на такі виклики, Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари спільно з ромською громадською організацією «Бахтало» оголошують відкритий конкурс на участь у бізнес-інкубаторі для ромських жінок та дівчат з Одеської області. Програма бізнес-інкубатора має декілька рівнів та повинна посилити підприємницький потенціал ромських жінок і дівчат в умовах пандемії COVID-19 та інтегрувати їх до місцевого бізнесового середовища. Очікується, що учасниці програми стануть «агентами» сучасних змін не лише в середовищі ромської спільноти, але й у своїх територіальних громадах. На першому етапі ініціативи за результатами розгляду мотиваційних анкет буде відібрано 10 ромських жінок та дівчат з Одеської області, які прагнуть розвивати (заснувати) свою справу. Пріоритет при відборі буде надаватись мешканкам громад півдня Одеської області, які вже мають певний досвід підприємницької діяльності та/або мають конкретну бізнес-ідею. Заявки на участь у бізнес-інкубаторі можна подавати онлайн до 15 жовтня 2021 року включно.

Для сформованої навчальної групи орієнтовно протягом другої половини жовтня 2021 року на базі Татарбунарського аграрного училища буде проведено три одноденні воркшопи з питань започаткування та розвитку бізнес-ініціатив. Спільно з учасницями досвідчені тренери будуть розглядати питання ризиків та пересторог в підприємницькій діяльності та в окремих сферах бізнесу, можливостей державної підтримки та інвестицій, особливостей роботи в умовах COVID-19, інструментів пошуку та розвитку команди. Окрема увага буде приділена психологічним аспектам - розвитку цілеспрямованості, подолання страхів та стереотипів як щодо жіночого підприємництва, так і щодо ромів-підприємців. На кожному воркшопі буде організовано тематичний майстерклас від жінок-підприємців, включно з представницями ромської спільноти. Також для участі в заходах буде запрошено представників державних та недержавних програм підтримки підприємницьких ініціатив для презентації можливостей співпраці.

Наступним етапом впровадження бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат стане програма підтримки учасниць всіх трьох воркшопів. Така підтримка триватиме на конкурсній основі 1-2 місяці та буде включати три напрямки: 1) менторська підтримка для двох учасниць з боку успішних місцевих підприємців щодо розробки бізнес-планів та пошуку інвестицій; 2) стажування для двох учасниць на місцевих підприємствах з повною чи частковою оплатою роботи; 3) надання двох стипендій для оплати навчально-практичних курсів, які посилять підприємницький потенціал. Наданню зазначеної підтримки передуватиме виконання учасницями воркшопів фінального практичного завдання та його презентація на зустрічі з місцевими підприємцями. За результатами таких заходів буде відібрано учасниць для підтримки та забезпечено впровадження конкретних напрямків супроводу - призначено менторів, визначено програму та умови стажування, здійснено оплату за надання навчальних послуг.

Участь в усіх заходах програми бізнес-інкубатора безоплатна. Всі учасниці будуть забезпечені харчуванням під час воркшопів, роздатковими матеріалами, за необхідності будуть відшкодовані транспортні витрати. Група учасниць програми складатиме 10 осіб та буде сформована на конкурсній основі. Для участі в програмі бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат необхідно до 15 жовтня 2021 року заповнити мотиваційну онлайн анкету за посиланням.


02.10.2021   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
20 мая
15:33

Як отримати компенсацію за зруйноване/ пошкоджене житло під час воєнних дій?

12 мая
20:13

"Коли тобі важко, допомагай іншим": Громадський центр правосуддя у Татарбунарах об'єднує переселенців

23 апреля
17:41

Жінки з вразливих груп навчались базовим інструментам правового самозахисту

13 апреля
14:49

Громадський центр правосуддя підтримує громади та людей в умовах воєнного стану

16 февраля
13:44

Ромські жінки та дівчата навчились працювати з інформацією та планувати сімейний бюджет

31 декабря
15:05

Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

24 декабря
14:33

Місцеві суди та органи поліції стали більш мотивовані та спроможні у взаємодії з громадою

22 декабря
11:46

В Одеській області обговорили роль судів, поліції та місцевого самоврядування у розвитку "дружнього" правосуддя

20 декабря
17:45

Громадські центри правосуддя презентували свої здобутки та плани щодо розвитку людиноцентричного правосуддя

10 декабря
14:30

В Одеській області відбудеться серія регіональних дискусій з впровадження у громадах "дружнього" правосуддя

09 декабря
17:00

"Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?": міжрегіональна дискусія Громадських центрів правосуддя

07 декабря
16:24

Тренінг з основ "дружнього" правосуддя для представників місцевих судів Одеської області

04 октября
21:16

В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

23 сентября
10:08

Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розвиває «сусідську варту»

20 сентября
09:25

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок

03 сентября
10:32

Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами

01 сентября
19:51

В Одеській області відбувся третій фестиваль ретроавто, який пропагує безпеку на дорогах

15 июня
10:36

В громадах півдня Одеської області продовжується надання правової допомоги та робота з дітьми

01 июня
11:37

В Татарбунарах відбулась перша навчальна сесія для старост з питань нотаріату

26 мая
18:18

В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка