22-12-2021
  Поделиться


22-12-2021 11:46
В Одеській області обговорили роль судів, поліції та місцевого самоврядування у розвитку "дружнього" правосуддя
В середині грудня 2021 року Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари провів серію регіональних обговорень щодо ролі судівполіції та місцевого самоврядування у розвитку в територіальних громадах підходу "дружнього" (людиноцентричногоправосуддяОсновне резюме заходів правовіадміністративні та соціальні послуги в громаді повинні бути інклюзивними та доступнимиа сама система правосуддя орієнтованою на людину допід час та після судового розглядуГромадський центр правосуддя виступатиме провайдером людиноцентричного правосуддя і на наступний рікЗокремасеред узгоджених планів візуалізація приміщень суду та поліціївпровадження ініціативи волонтерів судурозвиток напрямку поліцейських офіцерів громад та відкриття в громаді притулку для постраждалих від домашнього насильства.
Обговорення мали тематичний характер та пройшли на базі основних суб’єктів системи правосуддя на місцевому рівні - місцевому суді, поліції та територіальної громади. Під час дискусій, представники та партнери Громадського центру правосуддя поділились досвідом щодо розвитку моделі Громадського центру правосуддя на рівні територіальних громад, використання окремих інструментів розвитку "дружнього" правосуддя, залучення місцевих мешканців до захисту своїх прав та розвитку громад, розбудови горизонтального партнерства державних органів та неурядового сектору у сфері правосуддя.
Ще одним важливим результатом стало напрацювання бачення та попереднього плану спільної діяльності у сфері "дружнього" правосуддя на наступний 2022 рік з врахуванням впливу пандемії COVID-19, пріоритетів розвитку ключових реформ на місцевому рівні, локальної ситуації в громадах та спроможності місцевих установ сектору правосуддя. Зокрема, було узгоджено спільні плани щодо посилення ролі місцевого самоврядування в розбудові людиноцентричного правосуддя, наближення судових установ до потреб людей та громади, покращення профілактичної поліцейської діяльності.
14 грудня 2021 року в приміщенні Татарбунарської бібліотеки відбулась дискусія "Участь місцевого самоврядування у забезпеченні доступу до правосуддя", яка мала на меті привернути увагу до важливості участі місцевого самоврядування у забезпеченні доступу до правосуддя в територіальних громадах. Обговорення було побудовано на чотирьох тематичних панелях:
1) надання правової допомоги в громаді;
2) впровадження профілактичних та пробаційних програм;
3) захист та підтримка вразливих груп, зокрема жінок, які постраждали від домашнього насильства;
4) співпраця та координація на рівні громади діяльності різних суб’єктів у сфері правосуддя.
Основні висновки обговорення - правова допомога в громаді має важливе значення для доступу до правосуддя, та повинна надаватись під егідою місцевого самоврядування спільно з системою безоплатної правової допомоги. Громадський центр правосуддя відходить від надання сервісної правової допомоги та фокусується більше на підтримці вразливих груп та стратегічних справах. Серед оперативних завдань учасники визначили актуалізацію системи перенаправлення, у зв’язку з появою нових служб та зміною їх підпорядкованості, а також більшу співпрацю зі старостинськими округами. Було відзначено, що постійна системна робота з вразливими групами сприяє розвитку соціальної згуртованості, наприклад, ромська спільнота включена до процесів в громаді та комунікації з владою, що попередило низку конфліктів. З іншого боку, залишається низка невирішених проблем, зокрема підтримка з боку громади суб’єктів пробації, які часто не мають належних паспортних документів, відчувають соціальну ізоляцію та часто навіть не мають коштів на дорогу до відділу пробації чи місця виконання суспільно корисних робіт.
Також один з висновків обговорення торкався активізації спільних зусиль у створенні спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Адже системне реагування на домашнє насильство та/або насильство за ознакою статі можливе лише при наявності у територіальній громаді спеціалізованих служб підтримки. Було узгоджено тристоронній формат співпраці між Татарбунарською територіальною громадою, Громадським центром правосуддя та Благодійним фондом "Еммануїл" щодо відкриття в громаді притулку для постраждалих від домашнього насильства та розвитку Центру матері та дитини, із залученням субвенції з державного бюджету у 2022 році. Всі зазначені пріоритети, включно з протидією домашньому насильству, профілактичними та пробаційними активностями мають стати основою місцевої програми розвитку правосуддя в громаді.
15 грудня 2021 року, в приміщенні Татарбунарського районного суду пройшла дискусія "Роль місцевих судів в просуванні дружнього правосуддя", яка мала на меті привернути увагу до стану судочинства в місцевих судах, оцінити перспективи впровадження сучасних інструментів комунікації з громадою та узгодити плани спільної діяльності суду з неурядовим сектором. Основним питанням обговорення стала підтримка суду щодо розвитку "організаційного правосуддя" (простір в судах та комунікація з відвідувачами) та "іміджевого правосуддя" (образ судової влади в інформаційному просторі). Також важлива проблема для суду - це питання безпеки та управління безпековими ризиками, адже наразі Татарбунарський районний суд залишається одним з небагатьох місцевих судів Одеської області, який немає судової охорони. Впровадження принципів "організаційного правосуддя" та запровадження судової охорони пов’язано із забезпеченням суду належним приміщенням, що наразі обговорюється з місцевими органами влади.
Перспективи спільної роботи на наступний рік узгоджені в таких напрямках - відкриття інтегрованої рецепції суду та візуалізація приміщень суду табличками та вказівниками, а також запровадження служби волонтерів суду (з використанням напрацювань ініціативи "Модельні суди" проєкту ЄС "Право-Justice"). У якості волонтерів суду будуть залучені волонтери Громадського центру правосуддя - ветерани-пенсіонери органів МВС, суду, прокуратури та інших державних органів, які мають професійний та життєвий досвід. Окремою приємною місією для Громадського центру правосуддя, представників міської влади,  органів поліції та пробації, було привітання колективу Татарбунарського районного суду з днем працівників суду.
16 грудня 2021 року, в приміщенні відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції в Одеській області, пройшла дискусія "Співпраця поліції з громадою для ефективної профілактики правопорушень", яка мала на меті на конкретних кейсах представити ефективність підходу Community Policing для здійснення успішної превентивної та профілактичної поліцейської діяльності. Представники Громадського центру правосуддя обговорили з поліцейськими чотири основні теми - впровадження ініціативи "Поліцейський офіцер громади" та раннє запобігання конфліктам, розвиток та інституціоналізація "сусідської варти", залучення ветеранів правоохоронних органів до наставництва поліцейських та просвітницької діяльності, розвиток "зеленої кімнати" для нетравматичної роботи з неповнолітніми та Школи самооборони для жінок.
Громадський центр правосуддя наразі підтримує/координує понад 10 волонтерських ініціатив, багато з яких торкаються саме співпраці з поліцією - Школа самооборони для жінок та дівчат, сусідська варта, рада ветеранів-наставників органів МВС, спільнота автомобілістів та оргкомітет фестивалю ретро-авто з пропаганди безпеки на дорогах. Варто зазначити, що в другій половині 2021 року співпраця Громадського центру правосуддя з відділенням поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції значно активізувалась, що має свій вплив на підвищення безпеки в громаді та довіри до правоохоронних органів. Один з ефективних інструментів співпраці - це запроваджені в різних мікрорайонах та селах Татарбунарської громади групи "сусідської варти", які показують гарну профілактичну роботу щодо вуличних правопорушень та згуртовують мешканців для інших локальних ініціатив. Одним з питань обговорення стало відновлення зв’язку між чинними правоохоронцями та ветеранами поліції, адже молоді поліцейські мають переймати позитивний досвід, який сформувався в системі МВС та доступний  в громаді. Питання розвитку наставництва та долучення ветеранів МВС до роботи з особовим складом поліції та громадою, залишається одним з пріоритетів Громадського центру правосуддя і надалі.
Важливий напрямок спільної діяльності Громадського центру правосуддя та поліції - це розвиток підходу поліцейських офіцерів громад, в тому числі навчання та посилення спроможності поліцейських та представників місцевого самоврядування, впровадження інструментів Community Policing, зокрема діалогових груп на базі станцій поліцейських офіцерів громад. Одними з перших в області до проєкту "Поліцейський офіцер громади" долучились Лиманська та Дивізійська громади Білгород-Дністровського району, де поліцейські офіцери громади вже працюють. У вересні 2021 року Татарбунарська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з ГУНП в Одеській області щодо впровадження інституту поліцейських офіцерів громад. У 2022 році Громадський центр правосуддя буде використовувати свій досвід, вплив та напрацювання у сфері підвищення довіри до поліції та залучення мешканців для підтримки поліцейських офіцерів громад.
Регіональні дискусії організовані Громадським центром правосуддя в м. Татарбунари спільно з Татарбунарською міською радою, Татарбунарським районним судом, відділенням поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Одеської області. Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту "Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах".


22.12.2021   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
20 мая
15:33

Як отримати компенсацію за зруйноване/ пошкоджене житло під час воєнних дій?

12 мая
20:13

"Коли тобі важко, допомагай іншим": Громадський центр правосуддя у Татарбунарах об'єднує переселенців

23 апреля
17:41

Жінки з вразливих груп навчались базовим інструментам правового самозахисту

13 апреля
14:49

Громадський центр правосуддя підтримує громади та людей в умовах воєнного стану

16 февраля
13:44

Ромські жінки та дівчата навчились працювати з інформацією та планувати сімейний бюджет

31 декабря
15:05

Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

24 декабря
14:33

Місцеві суди та органи поліції стали більш мотивовані та спроможні у взаємодії з громадою

22 декабря
11:46

В Одеській області обговорили роль судів, поліції та місцевого самоврядування у розвитку "дружнього" правосуддя

20 декабря
17:45

Громадські центри правосуддя презентували свої здобутки та плани щодо розвитку людиноцентричного правосуддя

10 декабря
14:30

В Одеській області відбудеться серія регіональних дискусій з впровадження у громадах "дружнього" правосуддя

09 декабря
17:00

"Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?": міжрегіональна дискусія Громадських центрів правосуддя

07 декабря
16:24

Тренінг з основ "дружнього" правосуддя для представників місцевих судів Одеської області

04 октября
21:16

В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

23 сентября
10:08

Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розвиває «сусідську варту»

20 сентября
09:25

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок

03 сентября
10:32

Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами

01 сентября
19:51

В Одеській області відбувся третій фестиваль ретроавто, який пропагує безпеку на дорогах

15 июня
10:36

В громадах півдня Одеської області продовжується надання правової допомоги та робота з дітьми

01 июня
11:37

В Татарбунарах відбулась перша навчальна сесія для старост з питань нотаріату

26 мая
18:18

В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка