16-02-2022
  Поделиться


16-02-2022 13:44
Ромські жінки та дівчата навчились працювати з інформацією та планувати сімейний бюджет
Близько 30 ромських жінок та дівчат з Одеської області завершили навчання з фінансової та інформаційної грамотностіяке складалось з трьох тренінгів та виконання домашніх практичних завданьУчасниці тренінгівзокреманавчились планувати та управляти індивідуальним/сімейним бюджетомбезпечно працювати з різною інформацією та виявляти фейкивикористовувати державні онлайн сервіси з працевлаштування та соціальної допомогиЦе допоможе ромським жінкам та дівчатам стати більш фінансово незалежними та посилити свою спроможність в соціально-економічній сфері в складних умовах пандемії COVID-19.
Навчальна програма була спеціально адаптована для потреб ромських жінок в невеликих громадах та складалась з трьох тренінгів - базових фінансових знань, базових навичок управління інформацією, роботи з державними онлайн сервісами. Перший тренінг програми розкривав теми фінансової поведінки, індивідуального/сімейного бюджету, управління доходами та небезпек фінансових продуктів. Основним завданням було показати різницю між реальною якістю життя та «образом» життя, що формується під впливом зовнішньої інформації та уберегти від небезпечної фінансової поведінки. Наприклад, окремо розбирали природу та небезпеку споживчих кредитів та поведінку коли немає можливості оплачувати наявні кредитні зобов’язання.
Другий тренінг програми містив теми критичного мислення, інформаційної безпеки, «мови ворожнечі» та кібербулінгу, а також використання онлайн інструментів у побуті (наприклад, оплату та контроль комунальних рахунків, запис до лікаря, придбання товарів та послуг в мережі Інтернет). Були дискусії про придбання товарів онлайн - одні учасниці вказували на зручність і простоту такого обслуговування, інші зазначали про численні факти підміни товарів, їх невисоку якість та навіть явний обман покупців. Найбільший відгук серед учасниць знайшли проблеми використання «мови ворожнечі» проти ромів - звинувачення у жебрацтві чи дрібних крадіжках, цькування та висміювання способу життя. Ромські жінки та дівчата вчились виявляти та правильно реагувати на такі вислови щодо ромської спільноти. На жаль, навіть повідомлення про цю навчальну програму та Вечірню комп’ютерну школу для ромських жінок та дівчат викликали великий шквал «мови ворожнечі» в соціальних мережах. Тому окремим завданням навчання стало збереження мотивації ромських жінок та дівчат до власного розвитку та напрацювання стратегії та практичних порад реакції на «мову ворожнечі» та сексизм. З цією метою було організовано окрему просвітницьку зустріч за участю поліції та громадських активістів.
Завершилась навчальна програма практикумом щодо використання державних онлайн сервісів (практична робота за ноутбуками та смартфонами). Напочатку було проведено огляд сервісу державних послуг «Дія», електронних сервісів Міністерства юстиції України та Державного центру зайнятості. Далі ромські жінки вчились знаходити та працювати з відкритими державними реєстрами (реєстр судових рішень, виконавчих проваджень) та базою вакансій від Державного центру зайнятості. Одним з ефективних інструментів навчання стали домашні практичні завдання. Наприклад, одним з таких завдань стало вивчення учасницями навчання переваг та ризиків отримання кредитів (іпотеки, для купівлі техніки, надання готівки тощо).
Жінки та дівчата з великою відповідальністю підійшли до цього завдання, що дозволило організувати дискусію та побачити різні сторони цього питання. Зокрема, учасниця навчання Світлана акцентувала на тому, що перш ніж звернутися до кредитної установи, варто врахувати свої фінансові можливості і ті ризики, які можуть виникнути під час повернення кредиту. Вона переконана у тому, що кредит можна брати лише у крайньому випадку, і краще заощаджувати гроші («складати»). Іншої думки була учасниця навчання Саміра - вона вважає, що кредитні гроші повинні бути, але вони мають працювати на того, хто отримав кредит. З її слів, більшість бізнесу працює з кредитами і кредитними грошима, і ця практика поки є однією з найдієвіших для бізнесменів. Водночас перед отриманням кредиту потрібно перевіряти кредитну організацію, її історію та відношення до клієнтів.
Інше практичне завдання торкалось управління сімейним бюджетом. Наприклад, учасниця навчання Лучія розказала про власний місячний експеримент з обліку сімейних доходів та витрат. «Спочатку це було простою цікавістю та розвагою. Коли підбила підсумки витрачання грошей і доходів родини, почала більш ретельно готуватися до походу в магазин та базар. Адже стало зрозуміло, що іноді купувались продукти, які не використовувались чи були занадто дорогими». Її донька Жасміна, яка теж була учасницею родинного експерименту, відтепер більш відповідально відноситься до користування телефоном - рахує кількість використаних хвилин та мегабайт для більш економного пакету.
За словами керівниці ромської громадської організації «Бахтало» Ольги Карай, «ромські жінки та дівчати хочуть бути фінансово та інформаційно грамотними, хочуть цьому навчатись та використовувати на практиці. З іншого боку, приниження їхнього навчання через «мову ворожнечі» в соціальних мережах стало певною перепоною для подальшої мотивації. Проте ромські жінки активні та цілеспрямовані, і вони великі молодці що закінчили це навчання». Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зазначив, що ромські жінки та дівчата зможуть надалі безоплатно користуватись приміщенням Громадського центру правосуддя для роботи за комп’ютером та Інтернетом, проведення різних зустрічей, навчальних та просвітницьких заходів.
Навчання фінансової та інформаційної грамотності ромських жінок та дівчат складає один з компонентів спільної ініціативи Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари та ромської громадської організації «Бахтало» щодо посилення трудових можливостей та соціально-економічного потенціалу ромських жінок та дівчат. Також працює Вечірня комп’ютерна школа, надається правова допомога щодо пошуку роботи, отримання соціальних та адміністративних послуг, оформлення необхідних документів. Розпочалась програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат, для посилення їх підприємницького потенціалу в умовах пандемії COVID-19 та інтеграції до місцевого бізнесового середовища.
Ініціатива «Рівні трудові права для ромських жінок в умовах COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (через Громадський центр правосуддя в мТатарбунарита ромською громадською організацією «Бахтало»за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».


16.02.2022   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
06 июня
23:53

Рекомендації для тих, хто опинився під час воєнних дій у російській федерації

20 мая
15:33

Як отримати компенсацію за зруйноване/ пошкоджене житло під час воєнних дій?

12 мая
20:13

"Коли тобі важко, допомагай іншим": Громадський центр правосуддя у Татарбунарах об'єднує переселенців

23 апреля
17:41

Жінки з вразливих груп навчались базовим інструментам правового самозахисту

13 апреля
14:49

Громадський центр правосуддя підтримує громади та людей в умовах воєнного стану

16 февраля
13:44

Ромські жінки та дівчата навчились працювати з інформацією та планувати сімейний бюджет

31 декабря
15:05

Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

24 декабря
14:33

Місцеві суди та органи поліції стали більш мотивовані та спроможні у взаємодії з громадою

22 декабря
11:46

В Одеській області обговорили роль судів, поліції та місцевого самоврядування у розвитку "дружнього" правосуддя

20 декабря
17:45

Громадські центри правосуддя презентували свої здобутки та плани щодо розвитку людиноцентричного правосуддя

10 декабря
14:30

В Одеській області відбудеться серія регіональних дискусій з впровадження у громадах "дружнього" правосуддя

09 декабря
17:00

"Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?": міжрегіональна дискусія Громадських центрів правосуддя

07 декабря
16:24

Тренінг з основ "дружнього" правосуддя для представників місцевих судів Одеської області

04 октября
21:16

В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

23 сентября
10:08

Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розвиває «сусідську варту»

20 сентября
09:25

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок

03 сентября
10:32

Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами

01 сентября
19:51

В Одеській області відбувся третій фестиваль ретроавто, який пропагує безпеку на дорогах

15 июня
10:36

В громадах півдня Одеської області продовжується надання правової допомоги та робота з дітьми

01 июня
11:37

В Татарбунарах відбулась перша навчальна сесія для старост з питань нотаріату


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка