30-01-2018
  Поделиться


30-01-2018 18:49
В Татарбунарах обговорили протидію домашньому насильству
25 та 29  січня 2018 року представники Координаційного Офісу безпеки в м. Татарбунари та фахівці Татарбунарського Бюро правової допомоги, спільно зі спеціалістами Татарбунарського відділу пробації, громадянами та представниками районного Центру зайнятості, провели  круглі столи з обговорення одного з горезвісних явищ у суспільстві - насилля у сім’ї
Учасники обговорень детально розглянули у чому полягає насильство, його коріння, види насилля та  куди звертатися у разі його вчинення, а також  як цьому явищу запобігти. У заходах прийняло участь 22 особи. 
Зі вступним словом виступив керівник Координаційного Офісу безпеки в м. Татарбунари Леонід Семененко. Він висвітив основні правові та соціальні аспекти  домашнього насильства та коротко проінформував про види насилля, діюче законодавство України з питань запобігання та протидії домашньому насиллю. Окремо, виступаючий зупинився на питаннях дій осіб, які стали суб’єктами насилля у сім’ї. Зокрема, було запропоновано звертатися до органів поліції, ставлячи їх до відома про факти насилля та написання з цього приводу письмових заяв щодо притягнення осіб, які скоїли насильницькі дії до відповідальності.  
Представник Бюро правової допомоги Тетяна Райлян, розповіла про  систему надання безоплатної правової допомоги, роботу бюро правової допомоги, яке допомагає у вирішенні питання насильства в сім’ї. Пані Тетяна повідомила, що у разі застосування до особи насильства, або ж якщо особа сама звинувачується у вчиненні насилля, вона може звернутися до Бюро правової допомоги. 
Керівник Татарбунарського відділу служби пробації Алла Мукієнко, привітавши учасників круглого столу, представила службу пробації та розповіла про діяльність служби на протязі 2017 року. Окрім цього, вона довела до присутніх інформацію про норми законодавства України щодо протидії та запобігання насилля у сім’ї, зазначивши, що до суб’єктів здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньомау насиллю  віносяться і уповноважені органи з питань пробації. 
Присутні на заходах місцеві жителі висловлювалися з приводу домашнього насилля, зазначаючи, що у своїй більшості особа, яка стала суб’єктом насилля, залишається зі своїми проблемами сам на сам. Не погоджуючись з такою думкою, керівник Офісу Леонід Семененко відзначив, що діюче законодавство України з питань протидії домашньому насиллю, передбачає відповідальність осіб, які його скоїли. Він зазначив, що відповідно до статті 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка скоїла таке насилля може бути притягнена до адміністративної відповідальності. І така практика уже існує. Для цього потерпілій стороні потрібно звернутися до поліції з відповідним письмовим зверненням. 
Представник Бюро правової допомоги Тетяна Райлян запропонувала присутнім, у разі проявів насилля до них, звертатися до медичних працівників для фіксації свого психічного та фізичного  стану. Це у подальшому може бути використано як доказова база у судовому процесі проти особи, яка скоїла насильницькі дії. Усі присутні дійшли згоди про те, що у протидії насильницьким діям є певні проблеми. Перш за все це те, що не усі потерпілі мають бажання звертатися до відповідного органу для свого захисту від проявів насилля. Але вони ж і зазначають, що у своїй більшості «просте» насилля, у подальшму переростає в насилля, в результаті якого потерпілі отримують тілесні ушкодження, а іноді й втрачають власне життя. 
Підсумовуючи результати обговорення, учасники обговорень прийшли до висновку, що тісна співпраця між органами, посадовими особами та підрозділами, які уповноважені на здійснення боротьби з домашнім насиллям та громадян і громадських організацій, повинна посилюватися. Така співпраця є запорукою успішної боротьби з цим ганебним явищем у житті країни.  Якщо ми бажаємо миру і злагоди у країні, ми повинні перш за все навести лад у кожній родині, викорінити безвідповіальне ставлення одне до одного, бути взірцем у взаємовідносинах, це буде основою нової та щасливої родини та країни в цілому.
Усі без винятку учасники обговорень виступили за постійну роботу у напрямку протидії та запобігання домашньому насиллю, інформування населення щодо заходів, які вживаються органами влади та місцевого самоврядування, правоохоронними органами та громадськими організаціями. Це стане запорукою зменшення кількості правопорушень цього виду. Окрім цього, було запропоновано проводити профілактичні заходи в освітніх закладах, долучаючи до них професійних психологів, практикуючих юристів, працівників поліції та служби пробації.  Результати такої діяльності висвітлювати на сторінках місцевих засобів масової інформації та в соціальних мережах. 
Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


30.01.2018   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка