24-12-2019
  Поделиться


24-12-2019 18:49
«Змінюйся сам та змінюй систему»: в Одесі відбувся перший форум інновацій роботи поліції з громадою
 
Перший в регіоні форум інновацій роботи поліції з громадою відбувся 19 грудня в Одесі..
Основним висновком форуму, який вирішено проводити щорічно, стало розуміння співпраці та комунікації з громадою як базової цінності, і до цього необхідно прагнути всім поліцейським, але і мешканці громади також повинні бути відповідальними – допомагати поліції та контролювати її.
Досвід «малих кроків», який було представлено на форумі, відповідає основному повідомленню заходу - «Змінюйся сам та змінюй систему!».
Форум зібрав близько 50 учасників – представників органів поліції, громадських активістів, експертів, журналістів, курсантів та викладачів Одеського державного університету внутрішніх справ, представників міжнародних організацій. Організаторами заходу виступили Одеська обласна організація Комітету виборців України спільно з органами поліції та Одеською обласною бібліотекою ім. Грушевського. Основна мета форуму, який вирішили проводити щорічно, - привернення уваги до проблем безпеки в громаді та обговорення інноваційних інструментів взаємодії поліції з громадою, які посилюють безпеку мешканців та підвищують довіру до поліції.
Як зазначив голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко: «Ми зібралися, щоб обговорити, які реальні інновації співпраці поліції з громадою вже втілюються в Одеській області, а також що ми можемо спільно зробити для якісно нового етапу забезпечення безпеки в громаді та яким чином налагодити ефективний формат співпраці в цьому напрямку».
Інновації спікерами презентувались та обговорювались в трьох основних напрямках: діяльність дільничних офіцерів поліції, комунікація з громадою, робота з дітьми та вразливими групами. Досвід Community policing (співпраці поліції з громадою), який було представлено на форумі, впроваджується Координаційним офісом безпеки в м. Татарбунари, Управлінням патрульної поліції в Одеській області, а також громадськими організаціями та активістами. 
У своєму виступі заступник голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Ігор Бринош підкреслив, що співпраця передбачає зусилля як поліції, так і громади, і повинна бути інноваційною, відповідати запитам та викликам нинішнього суспільства. «Символічно, що на заході багато курсантів, адже їм розбудовувати нову якість поліції, в тому числі і щодо співпраці з громадою». Також експертом було презентовано основні досягнення Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари в 2019 році – зокрема, відкриття ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження в громаді; запровадження «Школи самооборони для жінок та дівчат»; проведення фестивалю ретро-авто, присвяченого питанням безпеки на дорозі; проведення неформальних зустрічей «Кава з дільничним». Окрім іншого, було звернуто увагу на проблеми забезпечення безпеки в курортних зонах Татарбунарського району та необхідності розширення станцій туристичної поліції. 
Керівник Координаційного офісу безпеки та ветеран органів МВС Леонід Семененко зазначив, що в ході реформи поліції втрачається досвід оперативної роботи та співпраці з громадою, який накоплено ветеранами МВС. «Необхідно відновлювати та розвивати наставництво, як наприклад ми це робимо в Татарбунарах за допомоги створеної Ради ветеранів-наставників при Координаційному офісі безпеки. Адже в багатьох громадах є порядні ветерани-правоохоронці, які мають величезний практичний досвід та знання громади, що може стати суттєвим кадровим вкладом в розвиток безпечного середовища». Також було представлено позитивний досвід співпраці Координаційного офісу безпеки з ромською громадою та клієнтами пробації, що дало можливість на ранній стадії попередити декілька конфліктів. 
Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у південних областях, колишній голова поліцейської комісії ГУНП в Одеській області Олександр Остапенко, у своєму виступі зосередився на дотриманні прав людини в діяльності правоохоронних органів, розповів про наявний досвід створення он-лайн платформ для комунікації з громадянами, про порядок та ризики організації відеоспостереження, загрозах для прав людини, які містять в собі наявні практики організації відеоспостереження в громадах Одеської області, про мотивації в роботі поліцейських. Олександр Остапенко звернув увагу учасників форуму на важливість та дієвість превентивних заходів безпеки та невідповідність використання правоохоронними структурами репресивних підходів сучасному розумінню прав людини.
Ганна Ліскова, начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління Патрульної поліції в Одеській області, та Алла Марченко, начальниця пресслужби управління Патрульної поліції в Одеській області, представили досвід та напрацювання Патрульної поліції. Відділу зв’язків з громадськістю управління Патрульної поліції в Одеській області лише 3 роки і він якраз був створений завдяки інноваціям та новим ідеям поліцейських, які прийшли після реформи. Перший проект, який запустили в цій сфері, це діяльність «шкільних офіцерів поліції». Останнім часом Патрульна поліція розширила співпрацю з навчальними закладами, і тепер поліцейські працюють не лише зі школярами Одеси, але і виїжджають до районних центрів. Також це протидія домашньому насильству, нещодавно закінчилась акція «16 днів проти насильства», до якої активно долучились поліцейські. Один з напрямків співпраці з громадою – боротьба проти реклами наркотичних речовин, зокрема спільно з активістами поліцейські замальовували в колір будинку розміщену на ньому рекламу наркотиків.   
Андрій Крупник, експерт Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України, регіональний координатор мережі UPLAN, підкреслив, що питання безпеки ширші, ніж поняття правопорядку і в цьому аспекті значна частина відповідальності місцевого самоврядування. Також важливе питання створення муніципальної варти, проте тут є загрози створення «кишенькових» загонів місцевих посадовців. Також необхідно розвивати діяльність інспекторів благоустрою, інспекторів екологічної безпеки та рибоохорони.  
Олег Коропатов, професор кафедри адміністративної діяльності поліції Одеського державного університету внутрішніх справ, звернув увагу учасників форуму на важливість підвищення довіри до поліції та закріплені в законодавстві механізми громадського контролю за діяльністю органів поліції. З іншого боку, поряд з впровадженням нових інноваційних інструментів роботи поліції, доцільно було б повернути перевірений інститут наставництва та позаштатних працівників поліції. 
Юлія Лісова, адвокатка, представниця Правозахисного ромського центру та Української Гельсінської спілки з прав людини, зазначила, що всі заходи, які дозволяють побачити за формою та жетоном поліцейського людину, допомагають у налагодженні взаємодії. Адвокатка, яка багато працює з вразливими групами, виділила два моменти: недостатність майданчиків, де можна було б відверто поговорити про проблеми взаємодії та недостатність зусиль представників громади до співпраці. Органам поліції необхідно демонструвати людино-орієнтований підхід, особливо щодо вразливих груп, які вже мають негативний досвід спілкування з поліцією чи відповідні стереотипи.  
Захід проведено Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно з Одеською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Грушевського, в рамках діяльності Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проведення в Одеській області XVІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.  


23.12.2019   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
22 апреля
12:30

На що скеровує кошти місцева влада тимчасово окупованих громад: попередні результати моніторингу

04 апреля
12:08

Плани відновлення та розвитку громад готуються, однак не затверджуються, - попередні результати в межах ініціативи «REPAIR Ukraine»

11 марта
11:50

REPAIR Ukraine: що варто врахувати місцевій владі для підвищення рівня доброврядності процесів відновлення

12 февраля
14:09

Десять пілотних громад на Півночі та Півдні пройдуть оцінювання доброврядності та отримають мапи нал

27 сентября
12:06

Розпочалося стартове оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу у громадах-партнерках програми USAID DOBRE

25 сентября
11:31

В умовах тимчасової окупації громадам особливо важливо долучати жителів до участі в бюджетному процесі: рекомендації експертів проєкту «Бюджети в екзилі»

11 сентября
10:53

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підсумував черговий етап діяльності

05 сентября
14:25

У місті Татарбунари на Одещині розвивається гуманітарний волонтерський хаб

03 сентября
15:55

Які соціальні послуги доступні в умовах війни: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

29 августа
15:00

Як громадам залучати жителів до бюджетного процесу: практичні поради за результатами проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я»


14:52

Як відновити втрачені документи: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

27 августа
13:47

Як "сусідська варта" допомагає підвищити безпеку в громаді

23 августа
13:26

Розбудова системи доброчесності у територіальних громадах: стартує новий проєкт за підтримки програми USAID DOBRE

30 июля
22:24

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

03 мая
18:00

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

27 апреля
10:51

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка