03-09-2021
  Поделиться


03-09-2021 10:32
Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами
Наприкінці серпня 2021 року Громадський центр правосуддя спільно з місцевими центрами надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділеннями поліції провели три практичних тренінги з протидії дискримінації та стандартів роботи з вразливими групами. Учасниками навчання стали 54 місцевих правоохорці та чиновники, 48% з яких були жінки. Очікується, що учасники навчання зможуть більш ефективно та скоординовано протидіяти різним формам дискримінації в умовах пандемії COVID-19, у тому числі розслідувати злочини на ґрунті ненависті.
Навчання відбулось в містах Кілія, Ізмаїл та Арциз та було орієнтовано на представників різних суб’єктів надання правових, адміністративних та соціальних послуг, які комунікують у процесі своєї роботи з представниками вразливих груп та мають дотримуватись стандартів протидії дискримінації. Це, зокрема, працівники органів надання безоплатної правової допомоги та адвокати системи безоплатної правової допомоги, поліцейські, представники органів юстиції, суду, пробації та соціального захисту, юристи та правозахисники.
Учасники практичних тренінгів розглянули питання нормативно-правового забезпечення протидії дискримінації, пряму та непряму дискримінацію, вплив стереотипів, повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері запобігання та протидії дискримінації, ознаки та групи вразливих груп, вплив пандемії COVID-19 на становище вразливих груп. Окрім загальних питань була представлена краща галузева практика співпраці та підтримки вразливих груп, а також різні практичні інструменти впровадження гендерної рівності, доказування дискримінації та збору належних доказів, розслідування злочинів на ґрунті ненависті, протидії етнічному профайлінгу.
Перший тренінг було проведено 26 серпня 2021 року в місті Кілія Одеської області спільно з відділенням поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції. Під час тренінгу, учасниками якого були лише поліцейські, відбувся достатньо продуктивний діалог та дискусії навколо теми подолання дискримінаційних проявів. Поліцейські поділились, зокрема, своїми практиками роботи зі справами про домашнє насильство та окреслили коло проблем, в цілому демонструючи розуміння проблематики. Окремим напрямком обговорення стали психологічні аспекти роботи з постраждалими від домашнього насильства.
Наступного дня, 27 серпня 2021 року, практичний тренінг з протидії дискримінації та стандартів роботи з вразливими групами пройшов в місті Ізмаїл Одеської області. Навчання було організовано спільно з Ізмаїльським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учасники тренінгу продемонстрували згуртованість та готовність разом вирішувати проблемні питання в громаді, зокрема, пов’язані з дискримінацією. Дуже корисною стала сесія, присвячена досвіду учасників в сфері роботи з різними вразливими групами. Це дало унікальну можливість не лише оновити знання нормативного характеру, але і збагатитись успішними практиками один одного. Велику цікавість також викликали практичні кейси стосовно реальних справ про злочини на ґрунті ненависті.
Заключний тренінг з серії навчальних заходів відбувся 30 серпня 2021 року в місті Арциз Одеської області та був організований спільно з Арцизьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У якості однієї з ключових проблем учасниками практичного навчання були вказані справи, де потерпілими є діти. Зокрема, представники поліції зазначили, що у випадку, якщо законні представники або опікуни не зацікавлені у розслідувані таких справ, їх розслідування стає практично неможливим через процесуальні нюанси. Але шляхом загальної дискусії прямо під час тренінгу було напрацьовано декілька можливих інструментів виходу з описаної ситуації.
Загалом, оцінюючи результати серії практичних тренінгів, правова радниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова підкреслила негативну тенденцію у роботі поліції в сфері злочинів на ґрунті ненависті, а саме неготовність відходити від традиційних практик, навіть якщо вони є спірними з точки зору дотримання закону. Також це очікувальна позиція «що скаже керівництво» замість взяття відповідальності на себе за прийняті рішення та дії. Проте в цілому всі учасники навчання продемонстрували розуміння рівності прав всіх громадян та недопущення проявів дискримінації у своїй роботі. Разом з тим, на тренінгах  була виявлена потреба пропрацювати коректну толерантну лексику, яку необхідно використовувати при спілкуванні з різними вразливими групами.
Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».


02.09.2021   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу

05 августа
19:54

Підтримка громад в умовах війни від Громадського центру правосуддя у Татарбунарах на Одещині

02 августа
17:30

У двох містах Одеської області відбудеться обговорення правових потреб в умовах війни

27 июля
14:35

Як стратегічні справи Громадського центру правосуддя впливають на дотримання прав жінок

25 июля
16:57

Відкритий лист до міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук

16 июля
12:11

Чи можуть кримчани, які виїхали з окупованої території після 24 лютого цього року, отримувати українську пенсію?


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка