24-12-2021
  Поделиться


24-12-2021 14:33
Місцеві суди та органи поліції стали більш мотивовані та спроможні у взаємодії з громадою
З метою посилення спроможностей та мотивації до співпраці з громадоюв грудні 2021 року в місті Татарбунари Громадським центром правосуддя організовано для місцевих судів та органів поліції низку навчальних заходів з медіації та відновного правосуддяоснов людиноцентричного правосуддякомунікації та управління безпековими ризикамиПаралельно з навчальним компонентомбуло впроваджено практичні інструменти співпраці в рамках проведення Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства" організовано конкурс дитячого малюнку "Життя без насильства" з організацією пересувної виставки дитячих робіт та проведено вуличну просвітницьку акцію. 21 грудня відбулось завершення такої програми нагородженням учнів та неформальною розмовою про важливість прав людини.
Навчально-практична програма з питань взаємодії з громадою розпочалась з поліцейських, які найбільш часто комунікують з мешканцями громади, в тому числі під час різної причини конфліктів та спорів. Загалом 21 представник відділення поліції (з яких 6 жінок) взяли участь у практичному семінарі "Як працює медіація та відновне правосуддя", який складався з двох частин та пройшов 2 та 9 грудня в місті Татарбунари. Поліцейські на практичних кейсах вивчали та обговорювали переваги медіації та її відмінність стосовно судового процесу, особливості медіації в період пандемії COVID-19, інструменти фасилітації для вирішення/попередження конфліктів в громаді. Окрема частина семінару були приділена поняттю та перевагам відновного правосуддя, в тому числі впровадженню відновного правосуддя для неповнолітніх. Навчання завершилось модулем стосовно ролі органів поліції для впровадження відновного правосуддя.
Практично одразу Громадським центром правосуддя було розпочато навчання для працівників судової системи. Зокрема, для 10 представниць апарату Татарбунарського районного суду було організовано практичні тренінги "Як підвищити ефективність комунікації місцевих судів з громадою?» та «Як підвищити безпеку місцевих судів?", які пройшли 7 та 9 грудня відповідно. Під час навчання учасниці дізнались про практичні інструменти комунікації судів з громадою під час пандемії COVID-19 та у зв’язку із розглядом резонансних справ, а також про наявний український досвід та рекомендації щодо впровадження інтегрованої рецепції суду та «дружньої» візуалізація приміщень судових установ. Окремою темою стало обговорення ініціатив залучення волонтерів для роботи з відвідувачами суду, зокрема і пропозицій Громадського центру правосуддя щодо залучення в якості волонтерів суду пенсіонерів судових та правоохоронних органів. Не меншу зацікавленість у працівників суду викликала і тема особистої безпеки та рекомендації як ефективно управляти безпековими ризиками в ситуації відсутності судової охорони. Для практичного засвоєння знань, було змодельовано декілька найбільш вірогідних безпекових ситуацій в приміщенні суду з алгоритмами організаційних обов’язків та командної роботи. 
Зважаючи на зацікавленість темою, 16 грудня 2021 року для 11 представників місцевих судів Одеської області за допомогою платформи Zoom відбувся розширений практичний онлайн тренінг "Основи "дружнього" правосуддя". На навчанні було розглянуто, чи може та чи повинно правосуддя бути "дружнім" (людиноцентричним) та як співвідноситься "справедливе" та "дружнє" правосуддя. Разом з учасниками тренінгу було розглянуто приклади з досвіду закордонних держав, а також актуальні національні кейси організації правосуддя, яке враховує та орієнтовано на потреби людей. Важливою частиною практичного навчання стало обговорення, чи можливо створити більш сприятливі умови для учасників правосуддя в актуальних умовах сьогодення та як подолати іміджеві виклики, які наразі стоять перед судовою системою.
Важливим підходом для впровадження навчальної програми стала практична реалізація  комунікації з громадою в рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства". З метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, а також реалізації формату співпраці з громадою, було організовано конкурс дитячого малюнку "Життя без насильства" з організацією пересувної виставки дитячих робіт та проведено вуличну просвітницьку акцію.
В рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства" Громадським центром правосуддя та Татарбунарською гімназією було організовано для учнів 2-8 класів конкурс малюнку "Життя без насильства". Понад 90 учнів в художній формі зобразили одну з найболючіших проблем суспільства. Кращі малюнки увійшли до пересувної виставки, першою локацією якої став Татарбунарський районний суд. Надалі роботи будуть розміщені у відділенні поліції, соціальних службах. 21 грудня відбулось завершення конкурсу нагородженням найбільш активних дітей та неформальною розмовою про важливість прав людини. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, керівник організаційного відділу виконкому міської ради Павло Мазур, представники навчального закладу Ірина Назаренко та Яна Іовчева, вручили переможцям грамоти та подарунки, а усім учасникам конкурсу солодощі від благодійників. Як зазначила директорка гімназії Ірина Назаренко, такий захід надихатиме дітей надалі творчістю боротись проти насильства та дискримінації.
Інший напрямок участі в кампанії - це проведення спільно представниками Громадського центру правосуддя та поліції вуличної просвітницької акції щодо протидії домашньому насильству. Вуличне спілкування тривало під час усього часу дії кампанії "16 днів проти насильства" та проводилось спільною групою, зокрема керівником Громадського центру правосуддя Леонідом Семененко, лейтенантом поліції Єфросинією Мукієнко та капралом поліції Діаною Кравченко"Проведення  таких заходів покликане розширити кругозір людей щодо різних форм домашнього насильства, донести до них розуміння того, що за вчинення домашнього насильства існує відповідальність. Ще одне завдання акції -  розробити дієві механізми профілактики та подолання насильства", - зазначив начальник сектору превенції відділення поліції №2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Євген Зубак.
Діяльність Громадського центру правосуддя в мТатарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України"за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту "Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах".


23.12.2021   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
20 мая
15:33

Як отримати компенсацію за зруйноване/ пошкоджене житло під час воєнних дій?

12 мая
20:13

"Коли тобі важко, допомагай іншим": Громадський центр правосуддя у Татарбунарах об'єднує переселенців

23 апреля
17:41

Жінки з вразливих груп навчались базовим інструментам правового самозахисту

13 апреля
14:49

Громадський центр правосуддя підтримує громади та людей в умовах воєнного стану

16 февраля
13:44

Ромські жінки та дівчата навчились працювати з інформацією та планувати сімейний бюджет

31 декабря
15:05

Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19

24 декабря
14:33

Місцеві суди та органи поліції стали більш мотивовані та спроможні у взаємодії з громадою

22 декабря
11:46

В Одеській області обговорили роль судів, поліції та місцевого самоврядування у розвитку "дружнього" правосуддя

20 декабря
17:45

Громадські центри правосуддя презентували свої здобутки та плани щодо розвитку людиноцентричного правосуддя

10 декабря
14:30

В Одеській області відбудеться серія регіональних дискусій з впровадження у громадах "дружнього" правосуддя

09 декабря
17:00

"Як розвивати дружнє правосуддя в громадах?": міжрегіональна дискусія Громадських центрів правосуддя

07 декабря
16:24

Тренінг з основ "дружнього" правосуддя для представників місцевих судів Одеської області

04 октября
21:16

В Одеській області розпочалася програма бізнес-інкубатора для ромських жінок та дівчат

23 сентября
10:08

Громадський центр правосуддя спільно з місцевою поліцією розвиває «сусідську варту»

20 сентября
09:25

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок

03 сентября
10:32

Місцеві правоохоронці та чиновники Одеської області навчались працювати з вразливими групами

01 сентября
19:51

В Одеській області відбувся третій фестиваль ретроавто, який пропагує безпеку на дорогах

15 июня
10:36

В громадах півдня Одеської області продовжується надання правової допомоги та робота з дітьми

01 июня
11:37

В Татарбунарах відбулась перша навчальна сесія для старост з питань нотаріату

26 мая
18:18

В Україні стартував проєкт «Прозорість місцевих бюджетів» для 100 територіальних громад


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка