31-12-2021
  Поделиться


31-12-2021 15:05
Ромів закликають більш активно вакцинуватись від COVID-19
В місті Татарбунари Одеської області лікарігромадські активісти та ромські лідери провели напередодні новорічних свят інформаційну кампанію щодо більш активної вакцинації від COVID-19 всіх жителів громадив першу чергу, представників ромської спільноти як більш вразливої перед пандемієюЗокремалікарка Татарбунарського центру первинної медико-санітарної допомоги Рима Донічкерівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та керівниця ромської громадської організації "Бахтало" Ольга Карай підготували та поширили перед новорічними святами друковані та відеозвернення із загальними рекомендаціями щодо протидії коронавірусупоясненням важливості вакцинації від COVID-19, простоти та безпечності цієї процедури.

Як відзначають міжнародні організації, сім’ї ромів в Україні виявилися особливо вразливими перед пандемією через обмежений доступ до засобів гігієни, чистої води, електрики, а також унаслідок високого рівня бідності. Це значно актуалізовало питання вакцинації від COVID-19 саме ромської спільноти в громадах. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко"Ромів в Татарбунарській громаді досить багато і здебільшого вони займаються торгівлею та обслуговуванням населення, тобто мають широке коло контактів. Родини ромів багаточисельні, і це створює особливу загрозу швидкого поширення коронавірусу, зокрема і через дітей. Багато ромів, як і інших жителів громади, з недовірою ставляться до вакцинації, вірять чисельним фейкам про вакцинацію та відповідають відмовою на заклики щепитись від COVID-19".
Тому Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари вирішив звернутись до ромських лідерів та лідерок, а також до лікарів з пропозицією пояснити безпечність і необхідність вакцинації. "Наше головне повідомлення - не відкладайте щеплення проти COVID-19 на післясвятковий період! Вакцинуйтеся, це допоможе не тільки попередити поширення COVID-19 та уникнути/зменшити наслідки захворювання на коронавірус, але і принесе до Новорічних свят приємні бонуси у вигляді 1000 гривень у разі проходження повного курсу вакцинації!".
Окрім поширення через соціальні мережі спільного відеозвернення, було підготовлено друковані просвітницькі матеріали, які поширили серед ромських родин, в першу чергу серед жінок. Зокрема, було поширено серед ромської громади пам’ятки МОЗ про коронавірус та вакцинацію, підготовлені на влашському (волоському) діалекті ромської мови. Одну з таких просвітницьких зустрічей провели 25 грудня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та представник організації "Бахтало" Олександр Карай. Більшість ромських сімей, з якими відбулись зустрічі, розуміють важливість вакцинації, але все ще вагаються її зробити. Тому можливість ознайомитись з офіційною інформацією МОЗ та поради від громадських активістів та лікарів виявились якраз на часі.
Керівниця ромської громадської організації "Бахтало" Ольга Карай, медсестра за професією, закликала жителів громади, а особливо ромів, не вірити та не поширювати різні міфи та чутки про вакцинацію. Зокрема, широко транслюється такий міф, що людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації. Це неправда, адже неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього. Закликали ромів до вакцинації також і інші представниці ромської спільноти міста Татарбунари, зокрема звернулися також і ромською мовою, як це зробила Раїса Бузика.
Лікарка Татарбунарського центру первинної медико-санітарної допомоги Рима Доніч нагадала три простих правила протиепідемічної безпеки: дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами. При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю або до контакт-центру МОЗ за номером 0800602019. Також в Татарбунарському центрі первинної медико-санітарної допомоги Татарбунарської міської ради для забезпечення безперервності надання первинної медико-санітарної допомоги працює цілодобовий телефон чергового лікаря тел./viber: +38068909986.
Також лікарка підкреслила, що вакцинація це безпечна процедура. У пунктах щеплень працюють лише ті медичні працівники (лікар, фельдшер, молодший спеціаліст з медичною освітою), які пройшли спеціальну щорічну підготовку та володіють правилами організації і технікою проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій чи ускладнень.
Дізнатися графік роботи пунктів щеплення та записатися на щеплення можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua або через контакт-центр МОЗ за номером 0800602019. Також більше дізнатись про вакцинацію можна у вашого сімейного лікаря, центрі первинної медико-санітарної допомоги, в якому ви обрали свого лікаря та за номером телефону гарячої лінії з питань коронавірусу в Одеській області - 15-50 та 0800501550.
Також про COVID-19 та вакцинацію можна дізнатись з джерел достовірної інформації:
 
Ініціатива "Рівні трудові права для ромських жінок в умовах COVID-19" впроваджується Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" (через Громадський центр правосуддя в мТатарбунарита ромською громадською організацією "Бахтало"за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду "Відродження" в рамках спільної ініціативи "EU4USociety".


29.12.2021   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу

05 августа
19:54

Підтримка громад в умовах війни від Громадського центру правосуддя у Татарбунарах на Одещині

02 августа
17:30

У двох містах Одеської області відбудеться обговорення правових потреб в умовах війни

27 июля
14:35

Як стратегічні справи Громадського центру правосуддя впливають на дотримання прав жінок

25 июля
16:57

Відкритий лист до міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук

16 июля
12:11

Чи можуть кримчани, які виїхали з окупованої території після 24 лютого цього року, отримувати українську пенсію?


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка