05-08-2022
  Поделиться


05-08-2022 19:54
Підтримка громад в умовах війни від Громадського центру правосуддя у Татарбунарах на Одещині
Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари Одеської області протягом червня - липня 2022 року продовжив надання сервісної правової, психологічної та гуманітарної допомоги мешканцям громад. Значна частина такої підтримки торкалась жінок та дітей з родин внутрішньо переміщених осіб. На запит місцевих органів влади, розпочалась програма підготовки державних службовців з безпекових питань, які надалі будуть навчати персонал своїх установ. Діяльність центру розширена на Ренійську громаду, що зафіксовано підписаним Меморандумом про співпрацю з міською радою.
Правники Громадського центру правосуддя надають безоплатну правову допомогу безпосередньо в офісі організації та на виїздах. Так, 19 липня відбувся черговий виїздний прийом з надання правової допомоги в обласному центрі матері та дитини «Життя». Жінок з вразливих груп цікавили питання постановки на квартирний облік як сиріт, виїзду за межі України як біженок та соціальну підтримку в країнах Європейського Союзу, оформлення права власності на житловий будинок в селі. Багато звернень до центру завершились успішним вирішенням правових проблем людей. Так, центр допоміг розблокувати банківські картки для родини з села Дивізії, оскільки через виконавче провадження вони не мали можливості придбати одяг та продукти харчування для дітей. Жителю Татарбунарської громади правники центру допомогли через орган опіки та піклування зустрічатись з дітьми. Жінці-ВПО з міста Миколаєва правники Громадського центру правосуддя допомогли покращити житлові умови перебування відповідно до договору оренди житла.
Психологічна та гуманітарна підтримка Громадського центру правосуддя була направлена переважно на родини внутрішньо переміщених осіб (дорослих та дітей). Психологи та волонтери Громадського центру правосуддя супроводжують щотижневі зустрічі для переселенців «Рука допомоги», «Ти не один» (вечір з психологом), заходи арт-терепії. Продовжилась робота групи-жінок ВПО «Готуємо разом» - переселенки на базі дитячого садочка спільно готують їжу для себе та безоплатної передачі ВПО та іншим вразливим групам. Під час роботи жінки спілкуються та підтримують одна одну у цей непростий час. З продуктами допомагає місцевий бізнес. Так, 18 липня представники фермерського господарства «Хаджидер» передали молочні продукти, і роблять це вже не вперше. Громадський центр правосуддя продовжив також і роботу зі сприяння у працевлаштуванні ВПО. Зокрема, допомогли влаштуватись на посаду за спеціальністю переселенці Галині, яка до війни працювала в одному з районних представництв Держгеокадастру у Миколаївській області.
 
Окремі заходи проводяться центром для дітей ВПО, які більше потребують підтримки, в тому числі щодо організації дозвілля. 22 червня психологи та волонтери Громадського центру правосуддя провели для дітей та їх матусь розважально-ігровий захід «На гостини до літа», з солодощами та подарунками. Спільно з дитячим садочком «Колосок» було організовано дитяче свято до Дня Конституції України - для дітей, їх матерів та бабусь провели ігри на правову тематику та майстер-класи. 30 липня було організовано для дітей ВПО виїзд до приморського села на Міжнародний день дружби. Також психологи Громадського центру правосуддя спільно з вихователями дитячого садочка «Колосок» провели дитяче свято «Від щирого серця», екскурсії до місцевого музею «Допитливій малечі про музейні речі» та «Історичними стежками міста»».
 
Гуманітарний блок роботи Громадського центру правосуддя пов’язаний, в першу чергу, з підтримкою ВПО та інших вразливих груп продуктами, засобами гігієни, дитячим харчуванням, медикаментами та іншими речами першої необхідності. В цій сфері центр тісно співпрацює з давніми партнерами - Благодійним фондом «Еммануїл». Так, 02 липня Громадський центр правосуддя спільно з БФ «Еммануїл» провели інформаційну зустріч з внутрішньо переміщеними особами та передали продуктові набори від громадян Норвегії. Всього було передано 43 продуктові набори та більше 60 дитячих подарункових наборів. Також декілька разів було організовано передачу продуктових наборів для родин ВПО від місії «Слово віри». Часто Громадський центр правосуддя отримує спеціальні запити на гуманітарну допомогу. Так, 09 червня офіс отримав запит щодо спеціальних «ходунків» для жінки, яка без них не може пересуватись. Завдяки партнерам центру, БФ «Еммануїл», вже через п’ять днів такі «ходунки» були придбані та передані заявниці. Інший напрямок гуманітарної роботи центру - підтримка жіночої волонтерської ініціативи «Від мами до мами» - забезпечення дитячими та жіночими речами ВПО, ромської спільноти, багатодітних родин та інших вразливих груп.
На запит місцевих органів влади, розпочалась програма підготовки державних службовців з безпекових питань, які надалі будуть навчати персонал своїх установ. 23 червня спільно з представниками Татарбунарського сектору ДСНС було проведено пілотне навчання, яке показало значний запит щодо такої підготовки. Було вирішено визначити від кожної установи по одному представнику, який пройде цикл підготовки та зможе проводити надалі навчання у своїй установі. Для обладнання укриттів у громаді, спільно з волонтерами було закуплено та встановлено 40 світлодіодних електричних лампочок з акумуляторними батарейками. Підтримує місцеву владу центр і щодо стратегічних для громади гуманітарних питань. Зокрема, центр виступив ініціатором звернення до Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI щодо надання для місцевої лікарні медичного обладнання та медикаментів для полового будинку та для лікування захисників України.

Діяльність центру розширена на Ренійську громаду, що зафіксовано підписаним Меморандумом про співпрацю з міською радою. Відповідно до Меморандуму, Громадський центр правосуддя та Ренійська міська рада об’єднують свої зусилля та потенціал для посилення спроможностей в громаді з вирішення питань безпеки та правопорядку; посилення правових спроможностей місцевих жителів та ВПО з акцентом на запобігання виникнення у них проблем правового характеру; посилення гуманітарного реагування в громаді щодо підтримки ВПО та інших вразливих груп. Поряд з розбудовою співпраці з новими партнерами, Громадський центр правосуддя не забуває підтримувати давніх партнерів з числа органів влади. Зокрема, в день Національної поліції України, в офісі Громадського центру правосуддя пройшла комунікаційна зустріч поліцейських з ветеранами правоохоронних органів, в ході якої були відзначені представники поліції за налагодження партнерства з громадою.
Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».


05.08.2022   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка