09-09-2022
  Поделиться


09-09-2022 20:49
Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини
Одними з найбільших викликів для жінок-ВПО в громадах перебування стали питання працевлаштування та налагодження соціальних зв’язків як між собою, так і з жителями приймаючої громади. В місті Татарбунари на півдні Одеської області жіноча ініціатива «Готуємо разом» сприяє вирішенню усіх трьох викликів. Жінки-переселенки спільно готують їжу для своїх родин, а потім частину готових продуктів безоплатно передають іншим ВПО та вразливим групам. Під час готування жінки спілкуються, обговорюють плани на майбутнє та емоційно підтримують одна одну. Місцева влада, підприємці та громадські активісти підтримують цю ініціативу наданням приміщення, допомогою з обладнанням та продуктами. В планах жінок отримати грант від держави чи міжнародних організацій та стати успішним соціальним підприємством в громаді.
В Татарбунарській громаді Одеської області наразі перебувають близько 540 внутрішньо переміщених осіб, більшість з яких - це жінки з дітьми та літніми родичами. ВПО стикаються з передбачуваними проблемами, пов’язаними з втратою ресурсів та доступу до працевлаштування. Вимушено переміщені особи мають менше конкурентних переваг на ринку праці в громаді та не мають особистих контактів, що часто ускладнює пошук оплачуваної зайнятості. Потрібно не забувати, що частину свого часу жінки-ВПО витрачають на пошуки й облаштування житла, вирішення питань щодо грошової допомоги, догляду та влаштуванням дітей. Тому часто працівниці-ВПО потребують гнучкого графіку роботи або варіантів з неповною зайнятістю.
Значну допомогу в питаннях працевлаштування ВПО в громаді здійснює Татарбунарська районна філія Одеського обласного центру зайнятості спільно з Громадським центром правосуддя в м. Татарбунари. Наприклад, спільно вдалось допомогти переселенкі з Луганської області. За освітою жінка практичний психолог, мала профільний досвід роботи та була готова включитись до професійної діяльності на новому місці. В травні 2022 року вона працевлаштувалась за фахом в Благодійний фонд «Еммануїл». Рішенням Татарбунарської міської ради від 30.03.2022 року №71 затверджена Програма підтримки та захисту внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб Татарбунарської міської ради на 2022 рік, в якій передбачені заходи правового, соціального, медичного, транспортно-побутового та культурно-масового характеру. Зокрема, надається підтримка і щодо сприяння в працевлаштуванні та посиленні економічного потенціалу ВПО.
 
У квітні 2022 року в Татарбунарській громаді жінками-ВПО було створено групу «Готуємо разом». Тричі на тиждень жінки збираються разом, готують здобу, локшину, пельмені та вареники. Цьому передувало певне навчання та узгодження технологічних процесів, в чому допомогли представники кулінарного відділення Татарбунарського аграрного професійно-технічного училища. Окрім забезпечення своїх родин випічкою та напівфабрикатими, приготовлену їжу розповсюджують серед інших переселенців в громаді чи інших вразливих груп, яким складно в умовах війни забезпечувати свої продовольчі потреби. Під час готування жінки спілкуються, обговорюють плани на майбутнє та емоційно підтримують одна одну.
Місцева влада, підприємці та громадські активісти підтримують цю ініціативу наданням приміщення, допомогою з обладнанням та продуктами. Зокрема, з продуктами допомагають місцеві фермери. Так, представники фермерського господарства «Хаджидер» постійно передають молочні продукти. Важливим етапом розвитку такої ініціативи стало планування подальших дій щодо забезпечення сталості та економічної вигоди від спільної діяльності з приготування їжі. Зокрема, за допомоги Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари з жінками було проведено навчально-практичні заходи щодо започаткування соціального підприємства, отримання грантів для розвитку від держави та міжнародних організацій.
 
Як зазначила учасниця ініціативи «Готуємо разом» Світлана Вигорніцька, переселенка з Бучі Київської області, «попри всі перешкоди і невпевненість, жінки-переселенки знаходять в собі сили аби не тільки посилити свій економічний потенціал, але і допомогти іншим людям в громаді, які через війну відчувають гуманітарні проблеми в доступі до їжі. Крім того, наша команда жінок - це важливий інструмент для позитивних перетворень в громаді, відродження економіки та створення умов для сталого розвитку підприємництва як відповідь на негативні економічні наслідки війни».
Важливо, що переселенці, які перебувають в Татарбунарській громаді, займають проактивну позицію щодо пошуку варіантів зайнятості та не вважають себе тягарем для громади та її мешканців. Так, за результатами опитування ВПО в громаді, 37,8% респондентів намагались/намагаються започаткувати власну справу в громаді самостійно чи за підтримки держави та міжнародних установ. 25,6% думало це зробити, але в громаді не знайшли для цього можливостей. Зважаючи на такий запит, Татарбунарська міська рада спільно з Громадським центром правосуддя в м. Татарбунари запланували в найближчий час організувати навчання та підтримку з актуальних сфер організації бізнесу в регіоні (включно з підготовкою до сезонних сфер зайнятості), консультування з отримання мікрогранів від держави та/чи міжнародних організацій щодо започаткування та розвитку бізнесу, включення підприємців з числа ВПО до місцевого бізнес-середовища.
 
Ініціатива «Рівні трудові права для ромських жінок в умовах COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (через Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари) та ромською громадською організацією «Бахтало», за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».


09.09.2022   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни

09 сентября
20:49

Соціальне підприємництво жінок-ВПО: досвід громад півдня Одещини

10 августа
11:58

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка