27-04-2024
  Поделиться


27-04-2024 10:51
Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку
 За результатами стратегічної сесії, яка пройшла 24-25 квітня 2024 року в місті Одесі, регіональні ресурсні центри для неурядового сектору Одеської, Миколаївської та Херсонської областей переглянули та оновили свої пріоритетні сфери розвитку, потреби цільових груп та власні продукти. Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО "Комітет вибоцрів України", центри підтвердили свій фокус роботи на місцевому рівні, одночасно сформували необхідність міжрегіональної співпраці та комунікації. Окрім різних форм підтримки неурядових організацій та громадських активістів, центри планують впроваджувати заходи щодо інклюзивного відновлення та трансформації конфліктів в постраждалих від російської агресії громадах, а також розширення відкритої комунікації та діалогу місцевої влади з громадянським суспільством.

24-25 квітня 2024 року в м. Одесі відбулась стратегічна сесія регіональних ресурсних центрів підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Центри відкрились у лютому 2024 року та працюють  у невеликих громадах - місті Рені Одеської області, місті Вознесенськ Миколаївської області та селищі Білозерка Херсонської області. Діяльність центрів орієнтована на локальний неурядовий сектор та здійснюється у форматі фізичного чи онлайн-хабу. Центри надають сервісну правову, експертну та організаційну допомогу, а також виступають як інформаційно-аналітичні й навчальні платформи для громадських активістів та волонтерів. Ресурсний центр в Одеській області працює у місті Рені на базі громадської організації «Регіональний аналітичний центр», в Миколаївській області - у місті Вознесенськ на базі громадської організації «Агентство економічного розвитку», в Херсонській області - у селищі Білозерка на базі громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку».
image_26-04-2024_[1714142988]
Завданнями стратегічної сесії були оновлення потреб місцевого неурядового сектору у цільових регіонах та громадах; визначити місце/нішу ресурсних центрів серед чинних програм підтримки неурядового сектору; уточнити портрет цільових груп та їхні очікування; доповнити лінійку продуктів/послуг ресурсних центрів; розробити позиціонування для ресурсних центрів у громаді/регіоні.
image_26-04-2024_[1714143260]
Як зазначив заступник голови Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Ігор Бринош, «проведення стратегічного планування для ресурсних центрів є важливим кроком для розвитку центрів та підвищення їхнього впливу як інституційних осередків розбудови неурядового сектору та підтримки соціальної згуртованості на місцевому і регіональному рівнях».
Учасники та учасниці стратегічної сесії провели аналіз досягнень і викликів, з якими зіштовхнулися ресурсні центри від початку своєї діяльності. Це включало огляд поточної діяльності, здатності до мобілізації ресурсів, оцінку потреб громадського сектору та ефективності програм та послуг, що надають центри. Окреслили й особливості співпраці між ресурсними центрами та організаціями громадянського суспільства в цільових регіонах, а також владними і комерційними партнерами. Оновлені потреби неурядового сектору зокрема включають посилення організаційної спроможності, пошук ресурсів, технічну та безпекову допомогу, кризову комунікацію, психосоціальну підтримку, співпрацю з владою та міжнародними організаціями.
image_26-04-2024_[1714143176]
Як підкреслила керівниця громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку» Елла Петренко, «громадських лідерів та активістів треба вчити ефективним практикам залучення ресурсів та розбудови спроможностей, одночасно посилювати їх впевненість».
Центри підтвердили свій фокус роботи на місцевому рівні, одночасно сформували необхідність міжрегіональної співпраці та комунікації. Відмінність та цінність регіональних ресурсних центрів полягає у фокусуванні діяльності саме на локальному рівні та безпосередньо підтримці представників НУО місцевих невеликих громад.
«На рівні невеликих громад не вистачає спільної комунікаційної діяльності між активістами та громадськими організаціями, і ресурсні центри можуть стати майданчиками, де будуть генеруватись нові ідеї та ініціативи, а також зростати нові лідери», - поділилась своїми спостереженнями представниця громадської організації «Агенство економічного розвитку» Вікторія Савчук.
Окрім різних форм підтримки неурядових організацій та громадських активістів, центри планують впроваджувати заходи щодо інклюзивного відновлення та трансформації конфліктів у постраждалих від російської агресії громадах, а також розширення відкритої комунікації та діалогу місцевої влади з громадянським суспільством. Як зазначила психологиня з Одеської області Ольга Морозова, «ресурсний центр може об’єднати абсолютні різні цільові аудиторії, і разом вони будуть створювати щось спільне».
image_26-04-2024_[1714143553]
 *   *    * 
Стратегічна сесія ресурсних центрів підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот Одеської, Миколаївської та Херсонської області організована в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

27.04.2024   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный кодЛогин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
03 мая
18:00

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

27 апреля
10:51

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни

20 декабря
15:55

В Одеській області обговорять проблеми працевлаштування, житла та соціально- правової підтримки ВПО в умовах війни

08 декабря
13:57

Правники південних громад Одеської області посилили спроможності захищати постраждалих від збройного конфлікту

25 ноября
12:47

У громадах Одеської області впроваджуються оперативні ініціативи з підтримки жінок в умовах війни

07 ноября
20:30

В Одеській області «сусідська варта» спільно з місцевою владою вирішують безпекові проблеми воєнного стану

03 ноября
20:52

У Татарбунарах на Одещині посилюють спроможності спільної роботи волонтерів

23 октября
10:13

Результати обговорення Комітетом ООН з ліквідації дискримінації по відношенню до жінок ситуації в Україні

19 октября
16:37

Дискримінація жінок-ВПО та біженок: альтернативний звіт Одеського КВУ для Комітету ООН

11 октября
22:40

У громадах півдня Одещини починають впроваджувати програми підтримки вразливих груп в умовах війни

05 октября
21:03

Псевдореферендуми на окупованих територіях України - це спектакль для росіян: підсумки круглого столу в Одесі

23 сентября
15:23

Оголошено програму мінігрантів для Одеської області з підтримки жінок в умовах війни


RSS

View My Stats       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка