05-09-2024
  Поделиться


05-09-2024 14:25
У місті Татарбунари на Одещині розвивається гуманітарний волонтерський хаб
Волонтерські спільноти, які виникли після повномасштабного вторгнення як відповідь на першочергові гуманітарні потреби, з часом потребують організаційного розвитку. Для гуманітарного волонтерського хабу в Татарбунарській громаді Одеської області також постала така потреба - впорядкувати свої внутрішні процедури та налагодити співпрацю із зовнішніми субєктами. Допоміг волонтерам Громадський центр правосуддя, що працює на базі Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України", спільно з Татарбунарською міською радою. Спочатку через навчальну програму волонтери покращили свої знання та навички щодо управління та координації волонтерських спільнот, а також співпраці з державними та недержавними організаціями. Далі було розроблено та затверджено протокол координації волонтерів Гуманітарного хабу, який впорядкував реєстр волонтерів та запровадив періодичне звітування.
Волонтерська спільнота для гуманітарної підтримки місцевих жителів і внутрішньо переміщених осіб виникла в Татарбунарській громаді Одеської області практично з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну. На базі волонтерської жіночої ініціативи Громадського центру правосуддя «Від мами до мами» запустився гуманітарний блок діяльності щодо забезпечення одягом та речами першої потреби. Спільно з міською владою та БФ «Еммануїл» було організовано процес забезпечення житлом сімей ВПО та пошук варіантів зайнятості.
Перші кроки для обєднання зусиль волонтерів громади зробили у квітні 2022 року. Тоді в офісі Громадського центру правосуддя зібрались люди, які прагнули допомагати військовим та цивільним, що опинились в надзвичайно складних умовах: 
«Ми повинні були створити платформу, яка б об’єднувала тих, хто хоче стати волонтером, та тих, кому буде потрібна волонтерська допомога», - відзначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко
Спільно з Татарбунарським міським головою Андрієм Глущенком, керівницею апарату виконавчого комітету Ларисою Коваль та керівником юридичного відділу Віталієм Борденюком представники Громадського центру правосуддя розробили заяву волонтера, створили реєстр волонтерів та видали усім посвідчення волонтерів.  
З початку діяльності волонтерського хабу спільно прийняли та передали для потреб ЗСУ та вразливих груп населення значні обсяги гуманітарних вантажів. Волонтери хабу також надавали медичну допомогу, плели маскувальні сітки, пекли хліб, виготовляли окопні свічки, вирощували овочі та фрукти для військових на фронті та в госпіталях. Станом на травень 2024 року волонтерський хаб в м. Татарбунари налічував 69 волонтерів, які були включені до реєстру. Проте такий реєстр потребував оновлення, адже частина волонтерів-ВПО повернулась до своїх громад, частина волонтерів долучилась до ЗСУ. Також нагально постала потреба впорядкувати внутрішні процедури хабу та налагодити співпрацю із зовнішніми субєктами.
 
Зважаючи на такий запит, у середині травня 2024 року Громадський центр правосуддя провів для волонтерів навчальну програму з трьох тренінгів щодо управління, залучення й координації волонтерських спільнот, а також співпраці з державними та недержавними суб’єктами. Завдяки напрацюванням, які були підготовлені під час тренінгів, Громадський центр правосуддя розробив протокол координації волонтерів і Татарбунарської міської ради.
30 травня 2024 року було затверджено Протокол координації волонтерів Гуманітарного волонтерського хабу в м. Татарбунари, який встановив первинний рівень розвитку стандартів, зокрема впорядкування реєстру волонтерів та запровадження періодичного звітування як волонтерів, так і самого волонтерського хабу. Протокол містить 3 розділи, які окреслюють відповідно перегляд реєстру волонтерів та його подальше періодичне оновлення, запровадження періодичного звітування волонтерів та волонтерського хабу, контактні/уповноважені особи від сторін. Громадський центр правосуддя уповноважено здійснювати експертний супровід процесів організацйного розвитку. 
 
Один з напрямків координації - це впровадження в рамках діяльності волонтерського хабу єдиного стандарту звітування волонтерів, що підвищить публічність діяльності волонтерського хабу, можливості для оцінки та планування, налагодження співпраці з українськими та міжнародними благодійними організаціями. 
Важливість запровадження стандартів публічної звітності відзначили в Татарбунарській міській раді. Як повідомив секретар Татарбунарської міської ради Олександр Лєсніченко, міська влада постійно підтримує волонтерів з транспортом та паливо-мастильними матеріалами: 
«Щороку, попри фінансові труднощі, ми проводимо зустрічі у День волонтера та відзначаємо практично кожного волонтера за їх важливу працю. Зараз доцільно запровадити уніфіковані інструменти звітності волонтерів на рівні спільноти (з періодичністю раз в три місяці), адже це важливо як з точки зору довіри людей, так і авторитету самого волонтерського хабу», - розповів він. 
 
Громадський центр правосуддя в мТатарбунари працює як мультифунціональний хабякийвпроваджуєлюдиноорієнтований підхід на місцевому рівні та допомагає громадам впоратись зправовимибезпековимита гуманітарними викликамиповязаними з військовою агресією рф протиУкраїни
Проєкт «Розбудова Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари в умовах війни/післявоєнного відновлення» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».


05.09.2024   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
27 сентября
12:06

Розпочалося стартове оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу у громадах-партнерках програми USAID DOBRE

25 сентября
11:31

В умовах тимчасової окупації громадам особливо важливо долучати жителів до участі в бюджетному процесі: рекомендації експертів проєкту «Бюджети в екзилі»

11 сентября
10:53

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підсумував черговий етап діяльності

05 сентября
14:25

У місті Татарбунари на Одещині розвивається гуманітарний волонтерський хаб

03 сентября
15:55

Які соціальні послуги доступні в умовах війни: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

29 августа
15:00

Як громадам залучати жителів до бюджетного процесу: практичні поради за результатами проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я»


14:52

Як відновити втрачені документи: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

27 августа
13:47

Як "сусідська варта" допомагає підвищити безпеку в громаді

23 августа
13:26

Розбудова системи доброчесності у територіальних громадах: стартує новий проєкт за підтримки програми USAID DOBRE

30 июля
22:24

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

03 мая
18:00

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

27 апреля
10:51

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка