11-03-2025
  Поделиться


11-03-2025 11:50
REPAIR Ukraine: що варто врахувати місцевій владі для підвищення рівня доброврядності процесів відновлення
 Відсутність належного досвіду й сталого фінансування є основними перешкодами для того, щоб плани відновлення та розвитку, які ухвалюють в постраждалих від війни українських територіальних громадах, відповідали повною мірою принципам доброго врядування Ради Європи. Про це свідчать попередні результати моніторингу та оцінки процесу відновлення у 10 громадах на Півдні і Півночі країни, які проводить експертна команда проєкту «Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні». Проєкт реалізується Partnership for Transparency Europe в партнерстві з громадською організацією «4U» та Одеською обласною організацією ВГО КВУ в рамках ініціативи «REPAIR Ukraine» у 10 громадах Миколаївської, Одеської, Херсонської та Чернігівської областей.

Моніторинг та оцінка проводяться згідно з розробленою у межах цього проєкту методологією, що фокусується на відповідності процесу відновлення у громадах принципам доброврядності. 
За попередніми результатами оцінювання експертна команда звертає увагу на ключові тенденції, що характерні як для громад-учасниць проєкту, так і, ймовірно, для значної частини інших громад, які перебувають у процесі відновлення. 
По-перше, це низький рівень узгодженості між різними нормативно-правовими документами як на рівні держави в цілому, так і на місцях: зазвичай ніяк не корелюють між собою програми комплексного відновлення території громад, плани відновлення та розвитку, стратегії розвитку, комплексні планом просторового розвитку території громад, детальні плани території тощо. 
По-друге, в більшості планів відновлення та розвитку відсутні ґрунтовні системи оцінки та моніторингу проєктів, залучення до цього процесу громадськості та побудови загального плану щодо внесення змін до планів на підставі результатів оцінки.
По-третє, рівень відповідності принципам доброго врядування планів відновлення та розвитку найвищий на етапах підготовки та затвердження, тоді як етапи виконання та моніторингу і оцінки - на значно нижчому рівні.
У звʼязку з цим експерти та експертки проєкту рекомендують територіальним громадам, які проходять процеси відновлення, наступні кроки:
  • завжди проводити конкурентні закупівлі: це створить здорову конкуренцію, а замовникам дасть можливість обрати найбільш вигідні умови;
  • оприлюднювати тендерну документацію в повному обсязі для можливого контролю з боку громадськості та медіа;
  • удосконалити системи аудиту та моніторингу, що дозволить знизити ризики зловживань;
  • підвищувати кваліфікацію відповідальних осіб;
  • посилювати участь громадськості: активно залучати громадські організації для незалежного моніторингу та оцінки ефективності відновлення;
  • запроваджувати механізми санкцій за порушення: посилювати відповідальність за порушення стандартів доброчесності, зокрема для органів/посадовців, що здійснюють нагляд за тендерами та відновленням обʼєктів;
  • поглиблювати співпрацю між центральними й місцевими органами влади, незалежними моніторинговими агентствами, організаціями тощо для забезпечення єдиного підходу до відновлення та оцінки його ефективності.
Нагадаємо, що в межах проєкту «Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні» дослідження доброврядності процесу відновлення у громадах передбачає вимірювання, оцінку та порівняння рівня впровадження органом місцевого самоврядування принципів доброго врядування та їхніх складових за чітко визначеними індикаторами. Метою такого дослідження є, в першу чергу, допомога органам місцевого самоврядування в організації належних та ефективних процесів відновлення через запровадження коригуючих заходів, зокрема із залученням найкращих досвідів інших муніципалітетів. Після оцінювання муніципалітети отримають дорожню мапу для належної відбудови, що дозволить їм систематизувати й зробити прозорими та зрозумілими для громадян підходи та принципи відновлення, а також залучити до них жителів громад
__
REPAIR Ukraine очолює Європейський фонд партнерства заради прозорості (PTF) спільно з партнерськими громадськими організаціями «4U» та Одеською обласною організацією ГО «Комітет виборців України». Ініціатива фінансується Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung за рахунок внеску Česká rozvojová agentura.
Проєкт «Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні» реалізується Partnership for Transparency Europe в партнерстві з громадською організацією «4U» та Одеською обласною організацією ВГО КВУ в рамках Ініціативи «REPAIR Ukraine» за фінансування Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) та Czech Development Cooperation.


10.03.2025   
  Поделиться


Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
04 апреля
12:08

Плани відновлення та розвитку громад готуються, однак не затверджуються, - попередні результати в межах ініціативи «REPAIR Ukraine»

11 марта
11:50

REPAIR Ukraine: що варто врахувати місцевій владі для підвищення рівня доброврядності процесів відновлення

12 февраля
14:09

Десять пілотних громад на Півночі та Півдні пройдуть оцінювання доброврядності та отримають мапи нал

27 сентября
12:06

Розпочалося стартове оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу у громадах-партнерках програми USAID DOBRE

25 сентября
11:31

В умовах тимчасової окупації громадам особливо важливо долучати жителів до участі в бюджетному процесі: рекомендації експертів проєкту «Бюджети в екзилі»

11 сентября
10:53

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підсумував черговий етап діяльності

05 сентября
14:25

У місті Татарбунари на Одещині розвивається гуманітарний волонтерський хаб

03 сентября
15:55

Які соціальні послуги доступні в умовах війни: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

29 августа
15:00

Як громадам залучати жителів до бюджетного процесу: практичні поради за результатами проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я»


14:52

Як відновити втрачені документи: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

27 августа
13:47

Як "сусідська варта" допомагає підвищити безпеку в громаді

23 августа
13:26

Розбудова системи доброчесності у територіальних громадах: стартує новий проєкт за підтримки програми USAID DOBRE

30 июля
22:24

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

03 мая
18:00

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

27 апреля
10:51

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка