Трибуна депутата
  Поделиться


Від сесії до сесії

Не рідше ніж раз у квартал – саме з такою періодичністю (згідно із законодавством) мають відбуватися сесії обласної ради. Втім, легко переконатися в тому, що депутатський корпус Одещини не нехтує своїми обов`язками і працює з регулярним «перевиконанням плану». Це характерно навіть для стабільних періодів, що вже говорити про нинішній час, коли в державі відбуваються серйозні політично-соціальні зрушення?

Що було, що буде і що могло б відбутися – саме так, напівжартома, можна сформулювати тематику чергового, «сесійного» коментаря голови Одеської обласної ради Миколи Тіндюка. Хоча, якщо пригадати події останньої 29-ї сесії облради, то буде зовсім не до жартів. Тоді, 3-го березня, напружена атмосфера панувала як у сесійному залі, так і під стінами адмінбудинку на проспекті Шевченка. Мітингарі наполягали на розгляді своїх вимог і навіть проведенні через кілька днів позачергової сесії. Про механізми сесійної роботи у таких нестандартних обставинах – в інтерв`ю Марині Аксьоновій (Одеське державне телебачення).

Ведуча: Пригадайте свої відчуття під час останньої сесії. Наскільки важко було стримувати той тиск, які настрої панували серед депутатського корпусу?

М. Тіндюк: Я завжди закликав поважати закон. Тому доводилося переконувати представників навіть не двох, а одразу кількох сторін діяти в межах повноважень обласної ради, дотримуватися Конституції та Закону про місцеве самоврядування.

Звернення обласної ради до органів центральної влади та громади Одещини, ухвалене 3-го березня, було результатом спільної роботи всіх депутатських фракцій. Спочатку на Погоджувальній раді ми обговорили основні тези, а вже потім перейшли безпосередньо до тексту. Та й на самій сесії депутати не залишалися просто слухачами: доповнювали, уточнювали формулювання … Тому цей документ став абсолютно виваженим і толерантним, з урахуванням законодавчих норм України. Ми ще раз підтвердили прагнення бачити Україну незалежною та єдиною державою, необхідність працювати у правовому полі. Звичайно, частина громадян може мати особисту думку, яка дещо відрізняється. Але такі питання необхідно вирішувати демократичним та мирним шляхом.

Ведуча: Це було вже не перше звернення, але чи дочекалися ви адекватної реакції «у верхах»? Не складалося враження, що це просто «глас волаючого у пустелі»?

М.Тіндюк: Так, попередньо було ще кілька звернень, до яких у вищих ешелонах влади справді не дуже дослухалися. Йдеться ж не тільки про Одеську обласну раду. Подібні рішення приймалися по всій Україні, на сесіях обласних, районних і навіть селищних рад. Практично весь депутатський корпус був занепокоєний ситуацією, що склалася. Однак є ще один аспект. Для нас важливо було звернутися до місцевої громади, щоб нас почули жителі Одещини. Одеська обласна рада завжди була відкрита для діалогу. Тому я не сприймаю звинувачення того чи іншого табору, мовляв «веду якісь перемовини». Ці перемовини відкриті, а мета у них одна – забезпечити спокій і злагоду в Одеському регіоні.

Ведуча: Як відомо, протестувальники вимагали від вас проведення 6 березня ще однієї, позачергової сесії. Чому вона не відбулася?

М.Тіндюк: Тому що для вирішення подібних питань існують й інші механізми та структури. Взагалі, я не вважаю за необхідне на першу вимогу будь-якої політичної сили чи групи людей одразу ж збирати сто тридцять депутатів з усієї Одещини. Тим більше, в досить складній ситуації. Окремі питання, які потребують термінового вирішення, лежать в площині повноважень Президії обласної ради. Звичайно, я буду цим користуватися. А так робота буде проводитися в плановому порядку. Я вже підписав розпорядження, про план підготовки чергової сесії обласної ради. Орієнтовно вона відбудеться 24 квітня.

Ведуча: Після попередньої сесії депутати до вечора лишалися практично «у облозі». Ви теж були у своєму кабінеті?

М.Тіндюк: Так, я залишався на своєму робочому місці. Втекти ніхто не намагався. Єдине що: запропонував жінкам, співробітницям апарату обласної ради, залишити приміщення.

Можна говорити про те, що останнім часом адмінбудівля облдержадміністрації та обласної ради посилено охороняється міліціонерами та службовцями внутрішніх військ. Це справді не найкраща атмосфера для діяльності. Але ми так само опрацьовуємо документи, готуємо засідання. Тому що просто необхідно виконувати свою роботу.

Источник: сайт Одесского областного совета



13.03.2014   
  Поделиться



Другие статьи по теме



Комментировать:
Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?

ЦИТИРОВАТЬ (Чтобы вставить цитату, выделите нужный фрагмен текста на этой странице и нажмите "ЦИТИРОВАТЬ")
Осталось символов –

Введите проверочный код



Логин:

Пароль:

Регистрация.
Забыли логин или пароль?
НАЙТИ ДЕПУТАТА
Для поиска используйте буквосочетание из не менее, чем 3-х букв


Подписаться на рассылку (только для зарегистрированных пользователей. регистрация.)
Введите Ваш email:

Партнёрам: Код нашего баннера можно скопировать тут.

НОВОСТИ, СОБЫТИЯ
27 сентября
12:06

Розпочалося стартове оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу у громадах-партнерках програми USAID DOBRE

25 сентября
11:31

В умовах тимчасової окупації громадам особливо важливо долучати жителів до участі в бюджетному процесі: рекомендації експертів проєкту «Бюджети в екзилі»

11 сентября
10:53

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підсумував черговий етап діяльності

05 сентября
14:25

У місті Татарбунари на Одещині розвивається гуманітарний волонтерський хаб

03 сентября
15:55

Які соціальні послуги доступні в умовах війни: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

29 августа
15:00

Як громадам залучати жителів до бюджетного процесу: практичні поради за результатами проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я»


14:52

Як відновити втрачені документи: консультує Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари

27 августа
13:47

Як "сусідська варта" допомагає підвищити безпеку в громаді

23 августа
13:26

Розбудова системи доброчесності у територіальних громадах: стартує новий проєкт за підтримки програми USAID DOBRE

30 июля
22:24

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

03 мая
18:00

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

27 апреля
10:51

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

15 апреля
14:56

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

20 декабря
11:10

У громадах Одеської області обговорили актуальні безпекові та правові виклики

21 августа
19:02

Атака на історичний центр Одеси: наслідки для культурної спадщини та реакція міжнародної спільноти

28 июня
13:53

Тренінг є частиною програми посилення спроможності волонтерських та гуманітарних організацій на Півдні України, що реалізується PTF Europe та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

07 июня
12:14

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

11 марта
22:15

Public Talk “Одеса після Перемоги”: що пропонують депутати і експерти

23 февраля
15:49

Зменшення впливу на прийняття рішень та ігнорування з боку влади: з чим стикаються місцеві депутати під час війни

29 декабря
14:03

В Одеській області громади обмінялись досвідом та проблемами роботи з ВПО в умовах війни


RSS

View My Stats



       
    Поддержка проекта “Твой местный депутат: Одесская область”, который выполняется Одесской областной организацией Всеукраинской общественной организации «Комитет избирателей Украины» была осуществлена Фондом Восточная Европа в рамках программы “Твой местный депутат: мониторинг деятельности депутатов местных советов в Украине”, которая является совместной инициативой Фонда Восточная Европа и Черкасской областной организации Комитета избирателей Украины и выполняется при финансовой поддержке Фонда демократии ООН (UNDEF) и Агентства США по международному развитию (USAID).
     Мнения, отраженные на сайте, принадлежат их авторам и могут не совпадать с точкой зрения партнеров программы.

 

Веб-розробка