Не рідше ніж раз у квартал – саме з такою періодичністю (згідно із законодавством) мають відбуватися сесії обласної ради. Втім, легко переконатися в тому, що депутатський корпус Одещини не нехтує своїми обов`язками і працює з регулярним «перевиконанням плану». Це характерно навіть для стабільних періодів, що вже говорити про нинішній час, коли в державі відбуваються серйозні політично-соціальні зрушення?
Що було, що буде і що могло б відбутися – саме так, напівжартома, можна сформулювати тематику чергового, «сесійного» коментаря голови Одеської обласної ради Миколи Тіндюка. Хоча, якщо пригадати події останньої 29-ї сесії облради, то буде зовсім не до жартів. Тоді, 3-го березня, напружена атмосфера панувала як у сесійному залі, так і під стінами адмінбудинку на проспекті Шевченка. Мітингарі наполягали на розгляді своїх вимог і навіть проведенні через кілька днів позачергової сесії. Про механізми сесійної роботи у таких нестандартних обставинах – в інтерв`ю Марині Аксьоновій (Одеське державне телебачення).
Ведуча: Пригадайте свої відчуття під час останньої сесії. Наскільки важко було стримувати той тиск, які настрої панували серед депутатського корпусу?
М. Тіндюк: Я завжди закликав поважати закон. Тому доводилося переконувати представників навіть не двох, а одразу кількох сторін діяти в межах повноважень обласної ради, дотримуватися Конституції та Закону про місцеве самоврядування.
Звернення обласної ради до органів центральної влади та громади Одещини, ухвалене 3-го березня, було результатом спільної роботи всіх депутатських фракцій. Спочатку на Погоджувальній раді ми обговорили основні тези, а вже потім перейшли безпосередньо до тексту. Та й на самій сесії депутати не залишалися просто слухачами: доповнювали, уточнювали формулювання … Тому цей документ став абсолютно виваженим і толерантним, з урахуванням законодавчих норм України. Ми ще раз підтвердили прагнення бачити Україну незалежною та єдиною державою, необхідність працювати у правовому полі. Звичайно, частина громадян може мати особисту думку, яка дещо відрізняється. Але такі питання необхідно вирішувати демократичним та мирним шляхом.
Ведуча: Це було вже не перше звернення, але чи дочекалися ви адекватної реакції «у верхах»? Не складалося враження, що це просто «глас волаючого у пустелі»?
М.Тіндюк: Так, попередньо було ще кілька звернень, до яких у вищих ешелонах влади справді не дуже дослухалися. Йдеться ж не тільки про Одеську обласну раду. Подібні рішення приймалися по всій Україні, на сесіях обласних, районних і навіть селищних рад. Практично весь депутатський корпус був занепокоєний ситуацією, що склалася. Однак є ще один аспект. Для нас важливо було звернутися до місцевої громади, щоб нас почули жителі Одещини. Одеська обласна рада завжди була відкрита для діалогу. Тому я не сприймаю звинувачення того чи іншого табору, мовляв «веду якісь перемовини». Ці перемовини відкриті, а мета у них одна – забезпечити спокій і злагоду в Одеському регіоні.
Ведуча: Як відомо, протестувальники вимагали від вас проведення 6 березня ще однієї, позачергової сесії. Чому вона не відбулася?
М.Тіндюк: Тому що для вирішення подібних питань існують й інші механізми та структури. Взагалі, я не вважаю за необхідне на першу вимогу будь-якої політичної сили чи групи людей одразу ж збирати сто тридцять депутатів з усієї Одещини. Тим більше, в досить складній ситуації. Окремі питання, які потребують термінового вирішення, лежать в площині повноважень Президії обласної ради. Звичайно, я буду цим користуватися. А так робота буде проводитися в плановому порядку. Я вже підписав розпорядження, про план підготовки чергової сесії обласної ради. Орієнтовно вона відбудеться 24 квітня.
Ведуча: Після попередньої сесії депутати до вечора лишалися практично «у облозі». Ви теж були у своєму кабінеті?
М.Тіндюк: Так, я залишався на своєму робочому місці. Втекти ніхто не намагався. Єдине що: запропонував жінкам, співробітницям апарату обласної ради, залишити приміщення.
Можна говорити про те, що останнім часом адмінбудівля облдержадміністрації та обласної ради посилено охороняється міліціонерами та службовцями внутрішніх військ. Це справді не найкраща атмосфера для діяльності. Але ми так само опрацьовуємо документи, готуємо засідання. Тому що просто необхідно виконувати свою роботу.
Источник: сайт Одесского областного совета